Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyApple si plácl se Samsungem. iPhone příští rok dostane AMOLED displej

Apple si plácl se Samsungem. iPhone příští rok dostane AMOLED displej

Podle některých serverů začal Samsung loni jednat s Applem o dodávkách OLED displejů, které mají nahradit LCD panely používané v iPhonech. K této velké změně mělo dojít nejdříve v roce 2018. Psal o tom například analytik Ming-Chi Kuo. Čínské vydání serveru The Wall Street Journal však tvrdí, že Apple svůj první smartphone s OLED obrazovkou představí už příští rok.

Ve zprávě se píše, že si Apple u Samsungu objednal 100 milionů kusů AMOLED panelů. Konkrétně se prý smlouva, uzavřená pod dobu tří let, týká displejů s úhlopříčkou 5,5 palce – obrazovky se tak podle všeho dostanou jen do většího modelu iPhone 7s Plus. Celá dodávka displejů by měla Apple přijít zhruba na 2,6 miliardy amerických dolarů.

Urychlené nasazení OLED panelů by mělo svou logiku. Apple by se tím totiž mohl snažit kompenzovat předpokládanou stagnaci prodeje svých telefonů, kterou mu pro další roky předpovídají mnozí analytici. Podle nich firma už vyčerpala nápady a tržby z prodeje iPhonů budou klesat.

AMOLED

Zdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře