Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyApple se opět soudí se Samsungem. Ani nový Galaxy S5 se sporu...

Apple se opět soudí se Samsungem. Ani nový Galaxy S5 se sporu nevyhne

Na nikdy nekončící spory o patenty funkcí a designu vyvolávané Applem jsme si mohli už za ta léta zvyknout. Co je to tentokrát? Soud, který proběhne 31. března se týká údajného porušení pěti patentů – nečekaně zaregistrovaných společností Apple.

Patenty, které měl Samsung porušit se svými předchozími špičkami S4 a S3, a i svou současnou vlajkovou lodí S5, jsou následující:

 1. Č. 5946547 – Data tapping
 2. Č. 6847959 – Search patent (použit v asistence Siri)
 3. Č. 7761414 – Synchronizace dat
 4. Č. 8046721 – Slide to unlock
 5. Č. 8074172 – Automatické dokončování slov

Výše odškodnění, kterou by si Apple za utrpěnou újmu představoval, činí přesně 40 dolarů (790 korun) na jeden vyrobený kus. Dokonce také navrhl Samsungu, jak tyto výdaje zaplatit – jednoduše navýšit cenu přístroje spotřebiteli.

Jak FOSS Patents správně poukazuje, výše licenčních poplatků je nejen směšná, ale také v rozporu s platbami, které stanovil sám Apple. V roce 2010 navrhla společnost jednorázovou platbu 30 dolarů na jedno zařízení, které použije celé portfolio patentů zapsaných Applem. Pokud by však Samsung nadcházející soud prohrál a navrženou částku za zařízení musel zaplatit, můžeme očekávat zvyšování cen – a to pravděpodobně také u nové vlajkové lodi Galaxy S5. Taková věc by se ale nestala dříve, než by Samsungu zamítly soudy veškerá možná odvolání.

130807185754-apple-vs-samsung-620xa

 Zdroj: Geek

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

 1. Pokud se nepletu, tak jsem četl, že se jedná halvně o S3 a možná S4, ale o S5 nikde žádné slovo…

  • Dobrý den Johny!

   Spor by se měl týkat i Galaxy S5, zejména v té rovině, že společnost Apple by jako řešení situace s porušením patentů viděla navýšení ceny nové vlajkové lodi, která by měla mimo jiné porušovat patenty také.

   Děkuji za Vaši odezvu, informaci jsem si na základě Vaší připomínky ověřila.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře