Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyApple se daří, rostou prodeje iPhonů a Maců. Lidé ale přestávají kupovat...

Apple se daří, rostou prodeje iPhonů a Maců. Lidé ale přestávají kupovat tablet iPad

Apple zveřejnil hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí, které překonaly předpovědi analytiků. Firma prodala 35,2 milionu telefonů iPhone, což je o 13 procent více než před rokem.

Obrat společnosti dosáhl 37,432 miliardy dolarů. Zisk vyrostl na 7,7 miliardy dolarů, v přepočtu 1,28 dolaru na akcii. Ve stejném období loňského roku přitom společnost vykázala zisk ve výši 6,9 miliardy dolarů, tedy 1,07 dolaru na akcii.

V uplynulém čtvrtletí se projevila rostoucí obliba produktů Apple na území Číny, kde došlo k růstu prodejů o 48 %.

Kromě iPhonů, které generují plných 70 % firemních tržeb, zaznamenal pozitivní vývoj také prodej počítačů Mac. Ty meziročně stouply o 17 procent na 4,4 milionu kusů.

Rekordní prodeje Maců kompenzují pokles poptávky po tabletech iPad. Saturace trhu způsobila druhý kvartální pokles v řadě, když bylo prodáno 13,3 milionu tabletů. Firma prodala také 2,9 milionu kusů multimediálního přehrávače iPod.

Apple měl na konci druhého čtvrtletí na účtech hotovost či jiné likvidní zdroje ve výši 164,5 miliardy dolarů. Americký výrobce spotřební elektroniky předpokládá, že v příštím čtvrtletí se tržby budou pohybovat mezi 37 až 40 miliardami dolarů.

piechart2 linechart

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Zajímavé, přitom iPad je nejlepší tablet na trhu. To tvrdí i většina androiďaků.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře