Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyApple a Samsung urovnaly všechny soudní spory všude kromě USA

Apple a Samsung urovnaly všechny soudní spory všude kromě USA

Přední výrobci chytrých telefonů, Apple a Samsung, se dohodli na ukončení všech patentových sporů, které proti sobě vedou v různých zemích světa. Výjimkou jsou USA, kde budou firmy před tamními soudy pokračovat v již započatých případech.

„Samsung a Apple se dohodly, že upustí od všech soudních pří mezi oběma společnostmi mimo Spojené státy,“ cituje ze sdělení Samsungu agentura AP. Dohoda však nezahrnuje kontrakty týkající se licencí, pokračovat budou i procesy vedené před soudy v USA.

Výrobci Apple a Samsung, který je dodavatelem chytrých telefonů na bázi operačního systému Android od Googlu, spolu vedli řadu sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými telefony a tablety od dubna 2011.

Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že otrocky kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami proti Applu. Celkem se obě firmy soudily v devíti zemích, mimo jiné také v Německu či Velké Británii.apple-samsung-lawsuit

Zdroj: ČTK

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře