Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyApple řeší první vážný útok, v App Storu byla nalezena hromada nakažených...

Apple řeší první vážný útok, v App Storu byla nalezena hromada nakažených aplikací

Problémy s malwarem se nevyhnuly ani společnosti Apple. Ta kvůli němu ze svého obchodu musela stáhnout několik aplikací včetně těch velmi populárních. 

Asi nejznámější napadenou aplikací byla čínská komunikační aplikace WeChat. Tu užívá přes 600 milionů lidí měsíčně. Vedle toho se pak došlo i na menší kousky jako je čtečka vizitek CamCard nebo aplikace Didi Chuxing, čínské konkurence Uberu. Celkem bylo napadeno přibližně 39 významných aplikací.

Malware s názvem XcodeGhost se do obchodu s aplikacemi Apple App Store dostal skrze upravenou verzi aplikace Xcode, která slouží k vývoji aplikací. Mluvčí společnosti Apple, Christine Monaghanová k tomuto problému uvedla: „Z App Storu jsme odstranili všechny aplikace, o nichž víme, že byly tímto falešným softwarem vytvořeny. Pracujeme s vývojáři na tom, aby používali správnou verzi Xcode a aplikace opravili.“

Bezpečnostní společnost Palo Alto Networks specifikovala Xcode Ghost jako velmi nebezpečný malware, který mohl vyvolávat phishingové dialogy, otevírat URL a číst data ve schránce. Zdali došlo k některým zde uvedeným nepříjemnostem zatím známo není a doufejme, že se tak ani nestane. Tento incident však dokazuje, že před malwarem si nemůže být jistý nikdo a nikde.

Apple-Malware

Zdroj: The Verge

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře