Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyApple prý prodal za 3. čtvrtletí 20 milionů kusů svého tabletu iPad

Apple prý prodal za 3. čtvrtletí 20 milionů kusů svého tabletu iPad

V poslední době často slýcháme o popularitě tabletů s Androidem, jako jsou Nexus 7 nebo Kindle Fire, a tak mnoho z vás může propadnout pocitu, že iPad již brzy ztratí své dominantní postavení na trhu. Podle analytika společnosti Needham & Company, Charlieho Wolfa, se ale Apple o popularitu svého tabletu rozhodně bát nemusí.

Wolf korigoval svou nedávnou analýzu, podle které iPadu ve 3. čtvrtletí přisoudil prodaných 13,5 milionů kusů. Ve své poznámce investorům totiž později připustil, že jeho predikce byl formulována příliš narychlo.

Podle jeho nejnovějšího odhadu Apple za poslední tři měsíce prodal přes 20 milionů jednotek svého přenosného zařízení.

?Domníváme se, že je pouhou otázkou času, kdy se iPad stane prodávanější než iPhone,? řekl Wolf. ?iPad si podmaňuje obchodní trhy mnohem rychlejším tempem než iPhone. Kromě toho se začne v Číně prodávat od 20. července, což platformě iOS přinese další významný nárůst popularity a prodejů?.

Apple své finanční výsledky, včetně prodejů jednotlivých zařízení, oznámí během konferenčního hovoru 24. července.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře