Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyApple prohrál spor o značku iPad. Firmě ProView Technology zaplatil 1,2 miliardy...

Apple prohrál spor o značku iPad. Firmě ProView Technology zaplatil 1,2 miliardy korun

Americká technologická firma Apple zaplatila čínské společnosti ProView Technology 60 milionů dolarů (v přepočtu 1,2 miliardy korun) za ukončení sporu kolem vlastnictví značky iPad. O případu jsme vás poprvé informovali již na počátku prosince na webu pctuning.cz.

Apple si práva na užívání registrované značky v Číně zakoupil, soud ale jejich nákup označil za neplatný. Firma Proview Technology, místní výrobce monitorů, si značku zaregistrovala v roce 2001, tedy dlouho předtím, než byl první tablet Applu uveden na trh.

Apple proto v roce 2009 odkoupil práva za 50 tisíc dolarů od její dceřiné tchajwanské společnosti IP Application. Soud v jihočínském Šen-čenu však rozhodl o tom, že jejich prodej není platný.

?Tento spor kolem iPadu nyní skončil,?“ uvedl čínský soud. ?Apple převedl 60 milionů dolarů na účet soudu, jak bylo požadováno,? dodal.

Stan Abrams, právní zástupce se specializací na právo duševního vlastnictví na univerzitě v Pekingu, pak ještě spomenul: ?Na místě Applu bych byl štastný, protože tahle částka pro ně prakticky vůbec nic neznamená?.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře