Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyApple prodal za první víkend v Číně dva miliony telefonů iPhone 5...

Apple prodal za první víkend v Číně dva miliony telefonů iPhone 5

Americká společnost Apple prodala v Čínské lidové republice během prvních tří dnů prodeje přes dva miliony telefonů iPhone 5. Podle generálního ředitele firmy jde o nejúspěšnější debut iPhonů na čínském trhu v historii.

?Reakce čínských zákazníků na iPhone 5 byla neuvěřitelná a stanovila nový rekord, protože to byl v Číně nejlepší víkendový debut,“ uvedl ve sdělení firmy Tim Cook. ?Čína je pro nás velmi důležitým trhem a zákazníci se tam nemůžou dočkat, až se produkty Apple dostanou do jejich rukou?.

Přitom ještě v pátek nic takovému úspěchu nenasvědčovalo. Světová média informovala, že před obchodech v Šanghaji postával pouze jeden člověk, zatímco na předchozí model 4S se před ním stály dlouhé fronty.

Akcie proto v pátek oslabily o čtyři procenta a skončily na hodnotě 509,79 dolaru. Za to, že před prodejnou nebylo rušno, ale pravděpodobně mohl nový systém předobjednávek, který měl zamezit rvačkám a výtržnostem, a také chladné počasí, které v těchto dnech v Číně panuje.

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře