Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyApple prodal méně iPhonů, přesto vykázal rekordní zisk

Apple prodal méně iPhonů, přesto vykázal rekordní zisk

Společnost Apple v noci na dnešek zveřejnila své finanční výsledky. Čtvrtletní tržby této přední americké technologické firmy stouply o 13 procent na rekordních 88,3 miliardy dolarů.

Ve finančním čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, prodal Apple 77,3 milionu chytrých telefonů iPhone, což představuje meziroční pokles o zhruba procento. Analytici FactSet přitom prodej v období, které zahrnuje důležitou vánoční sezonu, odhadovali na více než 80 milionu přístrojů. Meziročně i mezičtvrtletně klesly firmě i prodeje počítačů Mac včetně tržeb za ně. Prodeje tabletů iPad naopak mírně vzrostly.

I přes horší prodeje iPhonů firmě tržby nicméně meziročně vzrostly o 13 procent, a to díky vyšší průměrné prodejní ceně. Ta se pohybovala v průměru na 796 dolarech, před rokem to bylo o 100 dolarů méně.

Ve druhém finančním čtvrtletí Apple očekává tržby v rozmezí od 60 do 62 miliard dolarů. To je méně než odhadují analytici, kteří predikovali v průměru na 65,7 miliardy dolarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře