Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyApple představil "palubní počítač" CarPlay

Apple představil „palubní počítač“ CarPlay

Bylo jen otázkou času, kdy Apple vyrukuje s produktem, který si podmaní uživatele také v autech. Pracovní název iOS in the car, jež byl znám už v prosinci minulého roku, mu ale nezůstal. CarPlay sice není doslovně palubním počítačem, má však za úkol zajistit bezpečnější a pohodlnější používání iPhonu na čtyřech kolech. 

CarPlay je zjednodušená verze systému iOS a funguje díky propojení iPhone 5, 5C nebo 5S s palubní deskou. Je přizpůsoben dotykovému panelu automobilu, a to bez zbytečně složitých prvků, jako je klávesnice. Pyšnit se může například obsáhlou a kvalitně zpracovanou databází hlasových příkazů či inteligentním kódováním, díky němuž CarPlay pracuje více intuitivně. Dokáže si sám prohlédnout e-maily nebo kalendář, informovat vás o nadcházejících schůzkách a také vás tam poslušně pomocí map dovést. Všechna hardwarová tlačítka samotného automobilu s CarPlay dobře reagují.

Součástí je i nepostradatelná a chytrá asistentka Siri, která s chutí přečte jakoukoli obdrženou zprávu a ještě radši bude, když jí také nadiktujete odpověď. Je možné také uskutečňovat hovory. A samozřejmě, co by to bylo za zážitek z jízdy bez hudby. CarPlay nabízí možnost klasického poslechu hudby a podcastů či využívání oblíbeného Spotify, iHeartRadio a Beats Radio. Kromě zmiňovaných aplikací je tu ještě Stitcher, tím však celá nabídka dodatečného softwaru končí. Aspoň prozatím.

Koncem tohoto roku se můžeme těšit na auta s podporou CarPlay od výrobců Ferrari, Jaguar nebo Mercedes-Benz či Volvo.

hero_610x444

Zdroj: Apple, CNET

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře