Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyApple Pay použilo pouze 6% majitelů iPhonů, 85% to ani nenapadlo vyzkoušet

Apple Pay použilo pouze 6% majitelů iPhonů, 85% to ani nenapadlo vyzkoušet

Společnost Apple na podzim minulého roku představila zajímavou novinku. Jedná se o Apple Pay, službu díky které můžete platit smartphonem skrze NFC. Mnozí od této služby čekali revoluci, nicméně po několika měsících to se slávou Apple Pay vypadá docela jinak. 

Podle nejnovějšího průzkumu službu Apple Pay k dnešnímu dni využívalo pouze 6%. 9% lidí s ní potom experimentovalo, což znamená, že ji použili jednou či dvakrát, a nakonec rovných 85% lidí se jí ani nedotklo.

Hlavním důvodem, proč službu Apple Pay využívá tak málo lidí, může být skutečnost, že nikdo vlastně přesně neví, kde s Apple Pay může zaplatit. Zatímco možnost platby příslušnou kreditní kartou je vyznačená na každé pokladně, na Apple Pay vás většinou žádná značka neupozorňuje. Nálepky s označením služby přitom Apple obchodníkům nabízí zdarma a to včetně ilustračních obrázků, které obchodníkům radí, že nálepky Apple Pay by měly být umístěné ve výšce očí a to nad nálepkami všech ostatních platebních možností. Obchodníci však o rady ani o nálepky zřejmě nejeví zájem.

Během představení Samsungu S6 představil svou verzi platebního systému také jihokorejský gigant. Samsung Pay by však měl fungovat za pomoci největší bankovních domů. Bude zajímavé sledovat, zdali se tato služba uchytí lépe, jak Apple Pay.

Apple-sends-out-decals-to-merchants-to-promote-Apple-Pay

Apple-sends-out-decals-to-merchants-to-promote-Apple-Pay-1 (1)

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře