Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyApple opustí ředitel divize pro iOS Scott Forstall

Apple opustí ředitel divize pro iOS Scott Forstall

Americkou společnost Apple opustí příští rok výkonný ředitel iOS divize Scott Forstall. Na odchodu je také ředitel sekce pro maloobchodní prodej John Browett. Podle agentury Reuters personální změny provedl generální ředitel Tim Cook.

Odchod Forstalla z Applu je velkým překvapením. Ještě donedávna byl totiž tento člověk považován za nejvhodnějšího nástupce Steva Jobse. Scott Forstall měl na starosti vývoj mobilního operačního systému iOS. V nejnovější šesté verzi se ale objevily problémy s mapami, na které si uživatelé stěžovali.

Server The Verge přinesl informaci, že odmítl připojit svůj podpis k omluvě, kterou na oficiálním webu společnosti zveřejnil Tim Cook. Můžeme jen spekulovat, zda právě to není důvodem jeho odchodu. Mimo to prý má Forstall také vlivné nepřátele uvnitř Applu. Lidé jako Jony Ive s ním údajně odmítají být jedné místnosti.

Scott Forstall opustí Apple v průběhu příštího roku, do té doby bude působit jako Cookův poradce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře