Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyApple odtajní v podvečer dlouho očekávaný iPad mini

Apple odtajní v podvečer dlouho očekávaný iPad mini

Americká technologická firma Apple dnes v 19 hodin našeho času představí nový iPad. Tisková konference proběhne v Kalifornském divadle v San Jose. Vedle menšího tabletu možná dojde i k odhalení třináctipalcového MacBooku Pro s Retina displejem a dalších novinek.

Nejlevnější varianta iPadu mini s 8GB pamětí by měla přijít na 249 euro, to jest na zhruba 6300 korun. Nová hi-tech plácačka bude údajně dostupná v černé a bílé barvě. Jednotlivé varianty se také budou lišit velikostí uživatelské paměti.

Zatímco nejlevnější 8GB verze bude přímou konkurencí tabletům s Androidem, zejména pak Nexusu 7 a zařízením Kindle, za verze s 16GB/32GB pamětí už si uživatelé pořádně připlatí. Cena 16GB modelu má začínat na přibližně 8800 korunách.

Malý iPad má pohánět 32nanometrová SoC jednotka A5X. Displej by měl mít úhlopříčku 7,85 palce. Před poškrábáním ho má údajně chránit krycí sklíčko Gorilla Glass 2 od společnosti Corning.

Nezapomeňte, že tohle vše jsou spekulace, které se nakonec nemusí potvrdit, i když příliš pravděpodobné to není. Jasno budeme mít už za několik málo hodin.

iPad

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře