Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyApple odškodnil Samsung, kvůli iPhonům mu vyplatil 683 milionů dolarů

Apple odškodnil Samsung, kvůli iPhonům mu vyplatil 683 milionů dolarů

Před nedávnem se objevila informace, že se Apple bude muset finančně vyrovnat s firmou Samsung. Americký výrobce totiž od svého jihokorejského rivala neodebral všechny OLED displeje, které si objednal. Důvodem byla klesající poptávka po iPhonech. Apple podle všeho už začal konat, informuje agentura Reuters. Samsungu americký technologický gigant již vyplatil 800 miliard wonů (683 mil. dolarů).

Apple od Samsungu odebírá některé součástky pro své iPhony, například OLED panely. A právě v tom byl problém. Prodejům iPhonů se totiž v poslední době moc nedaří, zájem zákazníků zůstal daleko za očekáváním a tak se americká firma rozhodla snížit jejich objednávky. To později vedlo k tomu, že se Applu nepodařilo dodržet minimální smluvené odběry.

Samsungu se 800 miliard wonů jistě hodí. Jihokorejská společnost totiž očekává ve druhém čtvrtletí pokles provozního zisku o 56 procent. Důvodem je zhoršující se situace na trhu s čipy.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře