Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple nezáviď! Firma Xiaomi prodala za pouhou sekundu 10 000 phabletů RedMi...

Apple nezáviď! Firma Xiaomi prodala za pouhou sekundu 10 000 phabletů RedMi Note

Poptávka po produktech společnosti Xiaomi je na asijských trzích obrovská. Doslova na dračku jde model RedMi Note, jehož obrovským lákadlem je vedle slušné výbavy také nízká cena. Na tchajwanském trhu si nový phablet za necelou sekundu zakoupilo deset tisíc lidí.

Mnozí zákazníci si přitom stěžovali, že přístroj byl vyprodaný ještě předtím, než se jim stihla načíst webová stránka, kde se prodával.

Firma Xiaomi svůj první phablet představila v březnu a nedlouho poté na něj začala přijímat předobjednávky. Zájem spotřebitelů je všude, kde jej zatím nabízí, obrovský. Aby také ne, když cenu stanovila v přepočtu na 3 200 Kč. Ani výbava phabletu není nejhorší. Naopak!

Redmi Note má 5,5palcový displej s rozlišením 720 × 1 280 px (jemnost 267 ppi) a tempo odezvy určuje čipová sada s osmijádrovým procesorem a grafikou Mali-450MP4. Přístroj nabízí dále podporu paměťových karet, stejně jako hlavní třináctimegapixelový a sekundární pětimegapixelový fotoaparát.

Zvláštností RedMi Note je pak jeho operační systém. Je to Android 4.2.2, ovšem s uživatelským prostředím MIUI. To je speciální čínská variace Androidu, kterou vyvíjí rozsáhlá komunita.

V České republice a na Slovensku se RedMi Note oficiálně neprodává. Pokud phablet mermomocí chcete, musíte se spokojit s neoficiálními distributory, kteří ho však nabízejí za vyšší ceny.

RedMi-Note-1-Second-Sold-Out

Zdroj: GSMInsider

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  1. Ovce:
    už podle tvého nicku jde poznat co jsi za ovečku 😀 😀
    Jinak je opravdu škoda že se neprodává u nás,hned bych ho za ty peníze bral

  2. U nás se prodává za cca 5990,– kč… A to se vyplatí, nebo ne? 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře