Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyApple koupil německou firmu, zabývající se rozšířenou realitou

Apple koupil německou firmu, zabývající se rozšířenou realitou

Apple oznámil akvizici německé firmy SensoMotoric Instruments, která vyvíjí technologii sledování pohybu očí pro využití při výrobě headsetů a brýlí pro rozšířenou a virtuální realitu. Výrobce chytrých telefonů, počítačů a tabletů tak vstupuje na pole, kde je doposud díky brýlím Hololens zatím nejvýraznějším zástupcem Microsoft.

Americký gigant se mimořádně zajímá o tzv. rozšířenou realitu (Augmented Reality), v jejímž rámci se virtuální objekty zobrazují na reálném pozadí. Začátkem tohoto měsíce koncern představil softwarovou platformu Arki, která má vývojářům aplikací pomoci integrovat do zařízení takové funkce.

Apple se k akvizici SensoMotoric a samotné výši transakce nevyjádřil, jeho mluvčí pouze uvedl: „Apple čas od času kupuje menší technologické firmy, ale k našim cílům a plánům se zásadně nevyjadřujeme.“

Šéf Applu, Tim Cook, před nedávnem nicméně potvrdil, že považuje technologie pozměněné či rozšířené reality za podobně důležitou oblast jako jsou chytré telefony. Už dlouhou dobu se přitom spekuluje o několikaletém vývoji inteligentních brýlích Apple Glass (iGlass), které by právě funkci rozšířené reality nabízely.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře