Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyApple iPad Air 3 bude mít čtyři reproduktory a blesk

Apple iPad Air 3 bude mít čtyři reproduktory a blesk

O připravovaném tabletu iPad Air 3 se spekuluje už nějaký pátek. Podle nejnovějších zpráv uniklých na veřejnou síť se v jeho výbavě objeví hned dvě zajímavé inovace.

Server Nowhereelse.fr píše, že se můžeme těšit na čtveřici reproduktorů pro věrnější zprostředkování prostorového zvuku, podobně jako u špičkového modelu Pro, a také LED blesk doplňující zadní iSight fotoaparát.

O výkon nového tabletu se má postarat procesor A9 či A9X. Pro podsvícení displeje bude použito LED, samotný displej o úhlopříčce 9,7 palce pak bude vyroben z TFT (thin film transistor) na bázi oxidu, tedy Oxide TFT. Počítat zřejmě můžeme také s podporou technologie 3D Touch, která by měla usnadnit ovládání tabletu.

Jde v podstatě o schopnost dotykového panelu rozlišovat intenzitu dotyku. Silnějším dotykem bude možné například vyvolat nabídku rychlých funkcí. V e-mailové schránce bude takto možné zase zobrazit náhled přijaté zprávy, aniž by ji bylo nutné otevírat.

Apple iPad Air 3 by se mohl objevit ještě v průběhu první poloviny tohoto roku. Premiéru si zřejmě odbude na spekulované tiskové konferenci společně s novým čtyřpalcovým iPhonem 5se.

Apple-iPad-Air-3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře