Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApple hlásí rekord, za víkend prodal přes 10 milionů nových iPhonů 6...

Apple hlásí rekord, za víkend prodal přes 10 milionů nových iPhonů 6 a 6 Plus

Apple během pouhých tří dnů od uvedení na trh celosvětově prodal více než deset milionů nových iPhonů. Poptávka po nové generaci telefonů překonala veškerá očekávání, takže počáteční zásoby nestačily uspokojit všechny zájemce.

V loňském roce firma během víkendu prodala 9 milionů nových smartphonů.

Apple začal prodávat iPhone 6 a iPhone 6 Plus minulý pátek v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, v Německu, Hong Kongu, Japonsku, Singapuru a v Portoriku. Tento týden se mají telefony začít prodávat v dalších zemích, ale Česká republika ani Slovensko mezi ně nepatří. V Česku si na oficiální zahájení distribuce počkáme do října.

Ředitel Apple Tim Cook upozornil, že poptávka po nových telefonech překonala očekávání firmy. Prodej podle něj mohl být ještě vyšší, kdyby byly k dispozici větší zásoby telefonů. „Tvrdě pracujeme na uspokojení objednávek, „jak nejrychleji je to možné“ prohlásil Cook.

Nové iPhony byly představeny 9. září na keynote v Cupertinu. Oba mají výrazně větší displej než jejich předchůdci a jsou také výkonnější.

GERMANY-US-APPLE-IPHONE

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře