Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyApple chce zastavit prodeje smartphonu Galaxy Nexus

Apple chce zastavit prodeje smartphonu Galaxy Nexus

Americká společnost Apple znovu žaluje svého jihokorejského soka Samsung Electronics. U kalifornského soudu se snaží dosáhnout vydání předběžného opatření, které by zakazovalo prodej smartphonu Galaxy Nexus, vyplývá to ze zprávy agentury Reuters.

Apple tvrdí, že operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich porušuje patenty některých funkcí, které jsou charakteristické pro produkty s nakousnutým jablkem ve znaku.

Patří mezi ně například funkce, která umožňuje odemknout telefon posunutím obrazu nebo vyhledávání informací hlasem, které prý kopíruje digitální asistenku Siri z mobilního telefonu iPhone 4S.

Není bez zajímavosti, je Apple žaluje slabšího z dvojice, tedy Samsung a nikoli Google, jak by se dalo předpokládat. Pokud u soudu uspěje, dá se ale předpokládat, že žalobu rozšíří i na něj.

Galaxy Nexus je oficiálně prvním smartphonem, který přináší uživatelům čtvrtou generaci operačního systému Android, s níž se běžně setkáváme pod označením Ice Cream Sandwich.

Nový referenční telefon zaujme dále výkonným hardwarem a skvělým displejem s jemným rozlišením 1280 × 800 pixelů, jenž je postavený na technologii Super AMOLED.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře