Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyApple a Samsung se ve Spojených státech dohodly

Apple a Samsung se ve Spojených státech dohodly

Společnosti Apple a Samsung urovnaly ve Spojených státech dlouholetý spor o patenty na výrobu chytrých telefonů. Uvedl to bez bližších podrobností kalifornský soud.

Výrobci Apple a Samsung, který je dodavatelem chytrých telefonů na bázi operačního systému Android od Googlu, spolu vedli řadu sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými telefony a tablety od dubna 2011.

Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že otrocky kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami proti Applu. Celkem se obě firmy soudily a stále soudí v několika zemích, mimo jiné také třeba v Německu či Velké Británii.

Samsung za porušení patentu Applu již odvedl 399 milionů dolarů. Jakou částku bude muset poslat na základě výroku kalifornského soudu a zda vůbec bude muset ještě dál platit, zatím není jasné.

Přestože se obě společnosti spolu soudí po celém světě, spor ve Spojených státech byl považován za ten nejdůležitější.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře