Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyApp Store zamrzl, konečně na něm přistála hra Icewind Dale: Enhanced Edition!

App Store zamrzl, konečně na něm přistála hra Icewind Dale: Enhanced Edition!

Remasterovaná edice klasického izometrického RPG Icewind Dale: Enhanced Edition se po překvapivém startu na Google Play ocitla i v App Store. Na co se můžete těšit? 

Za Icewind Dale: Enhanced Edition stojí studio Overhaul Games, které má na svědomí také hru Baldur’s Gate: Enhanced Edition. To znamená kopec poctivé práce, díky které si původní hru a samostatně stojící datadisk Heart of Winter s trochou trpělivosti budou moci vychutnat i klasikou nepolíbení hráči. S trochou trpělivosti dodávám kvůli tomu, že Icewind Dale: Enhanced Edition je stále velice komplexní RPG, ve kterém můžete pohořet už tím, že si na začátku hry do party vyberete špatnou směsici společníků.

Pakliže jste Icewind Dale nikdy nehráli, potom dovolte malé představení. Jedná se o izometrické RPG s real-timeovými souboji, při nichž ovšem lze hru kdykoliv zapauzovat a rozdat příkazy. Hra nás zavádí do světa Forgotten Realms, konkrétně na planinu Icewind Dale, kde je kvůli krádeži kouzelného dubu v ohrožení spousta lidí, jež od zkázy můžete zachránit jenom vy.

Remasterovaná verze hry nedostala do vínku pouze optimalizované dotekové ovládání, ale také nová kouzla, předměty  a spoustu dalších maličkostí. Smutné je jen to, že uživatelské rozhraní hry je stále zastaralé a pro moderního hráče dost nepohodlné. S tím už je ale u podobných her třeba počítat.

Icewind Dale: Enhanced Edition je na stejně jako na Google Play i na App Store k dispozici za 9,99 dolarů.

[appbox googleplay com.beamdog.icewinddale]

[appbox appstore 909472985]

screen01

screen06

screen07

screen08

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře