Úterý, 14 května, 2024
DomůRecenzeAplikace týdne podle Google - Periodická tabulka

Aplikace týdne podle Google – Periodická tabulka

Dnešní aplikací týdne podle Google je periodická tabulka od vývojářského studia JQ Soft. Pokud jste tedy ještě školou povinni nebo jste se rozhodli pro další studium chemie, může být tato aplikace pro vás tou pravou.

Aplikace je intuitivní a pěkně graficky ztvárněná ve stylu Holo UI. Za zmínku stojí také opravdu vysoké hodnocení 4,9 bodu v GP a podpora češtiny, což mnoho uživatelů uvítá. Nutno podotknout, že čeština není vždy ideální, ale tyto nedostatky se časem vyladí.

První spuštění aplikace

Po spuštění aplikace se ihned zobrazí periodická tabulka se všemi 118 prvky. Ovládání aplikace je velice jednoduché a komfortní, nicméně využití tabletu nebo chytrého telefonu s větší úhlopříčkou displeje je v tomto případě lepší. Při kliknutí na jakýkoliv z prvků se zobrazí náhled s informací, do jaké skupiny patří.

Screenshot_2013-11-20-19-07-34

Rozšířené zobrazení informací o prvku

Při opětovném kliknutí na prvek, nebo při kliknutí na náhled se zobrazí veškeré podrobnosti, které jsou k prvku dostupné. Konkrétně u zlata se jedná o:

Základní informace – protonové číslo, skupina, perioda, blok a registrační číslo;
přehled – anglický název, latinský název a rok objevení;
atomové vlastnosti – atomová hmotnost, oxidační čísla, počet elektronů na orbitálu, elektrónová konfigurace, atomový poloměr, kovalentní poloměr, a Van der Waasalsův poloměr;
termodynamické vlastnosti – bod varu, bod tání, skupenství, skupenské teplo topení, tepelní kapacita, tepelní roztažnost, skupenské výparní teplo;
materiálové vlastnosti – barva, tvrdost, objemová pružnost, hustota, hustota v kapalném stavu, tvrdost, molární objem apod.;
elektromagnetické vlastnosti – elektrická vodivost, magnetické vlastnosti, magnetická susceptibilita apod.;
reaktivita – elektronegativita, mocenství, elektronová afinita;
vlastnosti jádra – radioaktivita, poločas rozpadu, střední doba života a neutronový účinný průřez.

Screenshot_2013-11-20-19-14-44

Tyto vyčerpávající informace jsou doplněny o diagram elektronového obalu. Jak můžeme vidět, informace jsou opravdu detailní a každý si přijde na své. Proto pokud hledáte periodickou tabulku, tato stojí určitě za vyzkoušení. Je přece doba chytrých telefonů, takže pryč s listováním v tabulkách. Ještě dodám podstatnou informaci, aplikace je zcela zdarma.

http://youtu.be/ROU7jyFbNWQ

[appbox googleplay jqsoft.apps.periodictable.hd]

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře