Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace Tapito umožňuje číst zprávy z celého českého internetu

Aplikace Tapito umožňuje číst zprávy z celého českého internetu

Tapito je mobilní aplikace, která umožňuje číst zprávy z celého českého internetu pohodlně na jednom místě a zároveň články s fotkami zobrazuje přímo na zamykací obrazovce telefonu.

Po roce fungování má Tapito přes deseti tisíc aktivních uživatelů, kteří v aplikaci denně stráví průměrně 13 minut a přečtou přes pět tisíc článků. Do konce roku tvůrci aplikace, díky spolupráci partnerství s investičním fondem BOLT společnosti O2, očekávají třikrát tolik uživatelů. „Od listopadu bude O2 instalovat Tapito do některých prodávaných telefonů v nabídce O2 implicitně, díky tomu můžeme počítat s poměrně přesným nárůstem uživatelů,“ říká Tomáš Malíř, jednatel firmy TapMedia, která za aplikací stojí.

Aplikace se za rok své existence posunula z modelu založeného na ruční práci redaktorů, kteří sami vybírali a kategorizovali články, do plné automatizace. Dnes Tapito každý den prochází přes RSS kanály celkem 1 100 otevřených online zdrojů, které tvoří zpravodajské portály, magazíny, blogy, ale i youtuberské kanály. Aplikace následně analyzuje na šest tisíc článků, přiřadí k nim klíčová slova, rozřadí je do 22 kategorií a více než 80 podkategorií.

3 1 2

Nová verze Tapita dokáže navíc také podrobně vyhodnocovat priority uživatelů a připravit jim výběr článků na míru. Články se zobrazují na základě skutečného zájmu uživatelů podle jejich preferencí, čtenosti, sdílení na sociálních sítích atd. Aplikace také dokáže selektovat články, které by se mohly obsahově překrývat, a zamezuje tak duplicitám. Kromě přehledu článků z vybraných kategorií nabízí rovněž funkci uložení článků „ tzv. do zásoby“ a jejich následné zobrazení v offline režimu nebo unikátní funkci zobrazení článků na zamykací obrazovce telofonu.

Tapito lze využívat na chytrých telefonech a tabletech s Androidem a iOS a nově i na počítačích.

[appbox appstore id=1151545332]

[appbox googleplay com.tapmedia.tapito]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře