Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace SmartBanking ČSOB slaví pět let a téměř 600 tisíc stažení

Aplikace SmartBanking ČSOB slaví pět let a téměř 600 tisíc stažení

Už pět let mohou klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny využívat služby SmartBanking, díky které mají své finance kdykoliv po ruce. Aplikace od roku 2012 zaznamenala na šest set tisíc stažení a je dostupná nejenom na stolních počítačích, tabletech a smart telefonech, ale nově i na chytrých hodinkách Apple Watch a Android Wear.

Klienti využívají aplikaci SmartBanking především k zadávání jednorázových tuzemských plateb, kontrole zůstatku peněz na účtu, ale třeba také lokalizaci nejbližšího bankomatu a pobočky banky. „V roce 2016 klienti ČSOB převedli měsíčně až tři miliardy korun, což představuje oproti průměrnému měsíci předchozího roku nárůst o 40 procent,“ konstatuje Milan Dolanský, manažer útvaru Digitální produkty a služby ČSOB.

ČSOB spustila službu 1. ledna 2012 a po roce svého fungování rovnou obdržela ocenění Mobilní aplikace roku. V roce 2013 navíc následovalo předání ceny Microsoft Awards. Jen v roce 2016 tak v aplikaci klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny provedli více než 4,3 milionu transakcí.

Celkem si za pět let aplikaci stáhlo téměř na šest set tisíc přístrojů (konkrétně na 584 760). V roce 2016 SmartBanking používalo bezmála 180 tisíc klientů, jejich počet oproti roku předchozímu narostl o 20 %.

ČSOB je také jedinou bankou na trhu, která umožňuje svým klientům spravovat finance z nejno0vějších chytrých zařízení. Novinkou je spuštění nové verze SmartBanking pro hodinky Apple Watch a Android Wear.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře