Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAplikace ReMUMber naučí děti telefonní čísla rodičů

Aplikace ReMUMber naučí děti telefonní čísla rodičů

Organizace Cesta z krize představila novou aplikaci, která by měla dětem usnadnit zapamatovat si telefonní čísla svých rodičů. Aplikace nazvaná ReMUMber má přispět především k tomu, aby si děti v případných krizových situacích vybavily čísla, která mají jinak pouze uložená ve svém telefonu.

Aplikaci vyvinula belgická organizace Missing Child, uvedla Cesta z krize v tiskové zprávě. Ředitelka Cesty z krize Jarmila Kubáňková uvedla, že děti si dnes často čísla rodičů nepamatují. „Mají je uložená v mobilu. Když se ztratí, jsou unesena nebo přijdou o telefon, nemají jak se rodičům dovolat,“ řekla.

Dítě si díky aplikaci zautomatizuje telefonní číslo rodičů tak, že jeho zadání potřebuje pro odemknutí svého telefonu. „Kód, který dosud neměl žádný význam, je tak nahrazen číslem rodičů, které má pro bezpečí, zdraví nebo život ztraceného dítěte zásadní hodnotu,“ uvádí Cesta z krize.

Organizace provozuje anonymní linku pro školu a rodinu s číslem 116 000. Linka funguje 24 hodin denně, rady udílí rovněž prostřednictvím chatu či e-mailu.

[appbox googleplay com.mediamonks.remumber]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře