Pátek, 19 dubna, 2024
DomůRecenzeZkroťte své SMS zprávy, díl 3: SMS Backup & Restore

Zkroťte své SMS zprávy, díl 3: SMS Backup & Restore

Již třetí týden můžete na našem webu sledovat seriál, ve kterém se zabýváme aplikacemi pro Android OS, které vám pomohou při komunikaci prostřednictvím SMS. V prvních dvou dílech jsme si představili Free SMS Sender, aplikaci pro odesílání zpráv skrz webové brány od českého vývojáře Michala Vojtíška a Auto SMS, pomocí které můžete své SMSky dle zvolených parametrů zautomatizovat. Dnešní recenzovaná aplikace bude z trochu jiného soudku.

Už se vám někdy přihodilo, že jste díky omylu anebo technické závadě přišli o své uložené SMS zprávy, mezi kterými jste měli i něco důležitého a neměli jste vytvořenou kopii? Měnili jste telefon a chtěli jste si přenést všechny přijaté a odeslané zprávy ze starého do nového? Nejsnazší způsob, jak předchozí zmíněné situace vyřešit je vytvořit si zálohu a tu v případě potřeby importovat do jiného zařízení. A přesně toto bravurně zvládá dnešní recenzovaná aplikace SMS Backup & Restore. A nejen to…

SMS Backup & Restore

Nástrojů pro zálohování SMS zpráv najdeme na Google Play slušnou řadu. Když se ale budeme dívat na komfort a funkce, kterými aplikace disponuje, okruh se nám znatelně zúží. Pokud ještě přidáme parametr cena/výkon, vyjde nám SMS Backup & Restore na předních pozicích.

Aplikaci samotnou si z Google Play stáhlo již přes 5 milionů uživatelů. O jejích kvalitách vypovídá také vysoké dosažené hodnocení ve výši 4,7 bodů z 5. Vývojáři se stále věnují zdokonalování, poslední aktualizace byla vydána na začátku prosince a aktualizace budou vycházet i nadále. S ohledem na své vlastnosti a funkce je možná velikost 1,4 MB poněkud přehnaná, nicméně i tak není aplikace nijak náročná na velikost úložiště. Velké nejsou ani zálohovací soubory, které se v závislosti na množství SMS zpráv pohybují v rozmění desítek až stovek kB.

UI, funkce, nastavení

Celá aplikace je řešená v jednoduchém stylu – žádná přebytečná grafika, černo-šedé provedení, žádné zbytečné podmožnosti nastavení. Milovníky mateřštiny potěší, že mimo jiné jazyky je k dispozici i čeština. Překlad není úplně 100%, nicméně podstatných 70 % aplikace přeloženo je. V základu je aplikace bezplatná a obsahuje reklamu. Pokud se budete chtít reklamy zbavit a budete mít zájem podpořit celý projekt, můžete si zakoupit plnou verzi. Odstranění reklamy pak provedete ručně v nastavení.

Po spuštění vás uvítá výchozí obrazovka, která obsahuje ty nejpodstatnější funkce. Vše je tedy pohodlně a ihned po ruce. Na hlavní obrazovce najdete funkce:

  • Zálohovat – okamžité provedení zálohy do výchozí složky.
  • Obnovit – okamžité provedení obnovy z výchozí složky.
  • Zobrazit – umožňuje v aplikaci zobrazit náhled na uložené zálohy. Můžete tak zálohované soubory procházet bez nutnosti je v zařízení obnovovat.
  • Hledat – pomocí této funkce můžete vyhledávat v zálohových souborech.
  • Smazat zálohy – smaže vybrané zálohy.
  • Smazat zprávy – smaže veškeré SMS zprávy v telefonu.
  • Donate – tlačítko pro zaslání příspěvku na chod aplikace.

Tyto funkce by samy o sobě nebyly nijak nestandardní, kdyby SMS Backup & Restore neumožňoval zálohovací proces zautomatizovat a zálohu následně odeslat na email či nahrát na cloudová úložiště. Vše je možné nastavit po tapnutí na funkční klávesu telefonu a zvolením předvoleb.

V nastavení si v případě potřeby můžete změnit výchozí složku pro ukládání záloh. Zálohy můžete nechat vytvářet pokaždé nové anebo zvolit archivní mód, který bude do původní zálohy přidávat nové změny. Nemusíte také zálohovat nutně vše, pokud chcete, můžete nastavit provádění zálohy pouze u vybraných kontaktů (např. pracovní kontakty). Jak bylo výše zmíněno, SMS Backup & Restore umožňuje automatický upload zálohy na cloudové úložiště. Podporovány jsou Google Drive a Dropbox. Mimo cloud lze také nechat zálohu zaslat na přednastavený email. Pro tyto funkce je však nutné stáhnout a doinstalovat bezplatný Add-on.

Zálohovací proces může probíhat neplánovaně (tedy na vlastní pokyn/spuštění) anebo plánovaně v přednastavený čas a v nastaveném intervalu. Chcete-li mít 100% jistotu nezměnění zálohování, můžete si nastavit heslo, které bude vyžadováno vždy při vstupu do aplikace a jejího nastavení. Nikdo jiný, kromě vás, tak nebude mít k aplikaci přístup.

Pokud přispějete na chod aplikace, v nastavení si můžete vypnout zobrazování reklamy a připomenutí k přispění po naplánovaném zálohování.

Toto byl pouhý výčet nejzajímavějších voleb nastavení, aplikace jich obsahuje mnohem více.

Závěrem

SMS Backup & Restore by ve svém telefonu měl mít nainstalován každý, kdo se spoléhá na své zprávy nebo kdo má v SMS uložené důležité údaje, kontakty, hesla… Po prvním nastavení nemusíte již na nic myslet, s Add-onem pro automatický upload na cloudová úložiště nebo email tak budete mít své data dostupná kdykoliv a odkudkoliv.

[appbox googleplay com.riteshsahu.SMSBackupRestore]

[appbox googleplay com.riteshsahu.SMSBackupRestorePro]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/sms backup/“/]

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře