Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyAplikace Leadership Pour Elles radí francouzským ženám, jak se vyrovnat mužům

Aplikace Leadership Pour Elles radí francouzským ženám, jak se vyrovnat mužům

Ve Francii byla vydána speciální aplikace pro chytré mobilní telefony se systém iOS a Android, která má tamním ženám pomoci v boji za rovnoprávnost, podpořit jejich sebevědomí a poradit se zvýšením platu.

Nová aplikace s názvem Leadership Pour Elles francouzským ženám přináší nejen rady, díky kterým se na pracovišti budou cítit lépe, ale také několik zajímavých testů zaměřených třeba na restart kariéry a zvýšení sebevědomí nebo na to, jak začít podnikat.

Kromě toho je v aplikaci připraveno i patnáct videí, ve kterých je podrobně vysvětleno, jak se se chovat v konkrétní pracovních situacích, včetně žádosti o zvýšení platu.

Leadership Pour Elles bojuje proti „parametru, který vlastně ani není měřitelný, konkrétně rozdílu v sebevědomí, který poté vede k diferenciaci chování na pracovišti,“ tvrdí francouzská ministryně pro ženská práva Najat Vallaud-Belkacemová, která vznik aplikace iniciovala.

Ženy ve Francii musí pracovat pro srovnatelný plat o celých 68 dní více než muži, uvádí server huffingtonpost.com.

5

41

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře