Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeLepší průměr ve škole díky těmto aplikacím!

Lepší průměr ve škole díky těmto aplikacím!

S efektivním učením bývá mnohdy problém. Čtení dlouhých textů brzy omrzí, myšlenky ohledně tématu se rozplývají a nakonec skončíte jako vždy u bezduchého čtení jednoho řádku stále dokola nebo u videí s roztomilými koťátky.

Pro středoškoláky je však blížící se letní období posledním varovným signálem ke zlepšení průměru. Výběr několika originálních aplikací k vylepšení kvality učení či samotného stylu může pomoci i mnoha neškolákům, kteří si při různých situacích rádi pomohou chytrými aplikacemi. Pokud vám tedy hustě popsané papíry nevoní a chcete si nudné čtení a učení technicky oživit, pojďme na to!

SuperCard Flashcards – naučí vás učit se

Pravděpodobně je vám povědomá metoda kartičkového učení. Je to velmi populární způsob, který vám pomůže zapamatovat si potřebné informace. V moderní bezpapírové verzi smíte používat mobilní telefon, který tak či onak neodkládáte ze svého dohledu ani při učení. V tomto případě však není rušivým elementem – právě naopak. V aplikaci SuperCard Flashcards na vás čeká několik způsobů, jakým si libovolné kartičky vytvořit, tři typy zkoušení a dva různé režimy.

Program má v angličtině předpřipravené tři sady kartiček, abyste si mohli vyzkoušet všechny možnosti a režimy v praxi. Při vytváření souboru karet, ke kterým můžete kromě klasického textu využívat jak fotografie, tak i malování, už začíná samotné učení. Vytažení důležitých informací chvíli zabere, ale pak už nastupuje účelné memorování potřebných faktů. Karty se správnými odpověďmi si můžete procházet manuálně nebo spustit kvíz, který má dvě podoby. Podvádět se nevyplatí už kvůli tendenci aplikace kartičky s chybnými odpovědmi pro lepší zapamatování opakovat.

Pro středoškoláky je to must-have aplikace. Nehodí se jen na učení slovíček do cizích jazyků, jak by si mnozí mohli myslet. Je to jistě zpestřující forma učení, která se mimo jiné lehce učí i při cestě do školy. Navíc, učení započne už při samém výtahu podstatných informací pro vytvoření kartiček.

com.hillman.supercard_1 wpid-Screenshot_2013-12-04-22-34-45 unnamed

[appbox googleplay id=com.hillman.supercard]

Mathway – vyřeší matematiku za vás

Matematika. Pro mnohé strašák a neoblíbený předmět. Kalkulačka si sice dokáže při správném používání poradit s ledačím, ale mnohdy to zkrátka nestačí. Co takhle aplikace, která za vás vyřeší složité příklady? Mathway si na vašem Androidu hravě poradí se základní matematikou, algebrou, statistikou, ale i chemií nebo trigonometrií.

Po spuštění aplikace vám bude k dispozici bílá tabule, v jejíž dolní části se nachází číselník a v horní bohatá nabídka různých prvků rovnic od odmocnin, zlomků, sinusu až po typické geometrické obrazce. Stačí pouze přesně přepsat zadání příkladu a výsledek se zjeví na bílé ploše mrknutím oka. Výjimkou není ani grafické znázornění. Aplikace Mathway už takto za dobu své existence zvládla vyřešit stovky milionů matematických problémů.

Má to ale jeden háček. Výsledek se vždy zobrazí bez postupu. Pokud byste uvítali i postup řešení problému, je potřeba se zaregistrovat a zaplatit.

Vývojáři by se mohli více zaměřit na uživatelské prostředí a zapracovat na příjemnějším používání aplikace. Nezřídkakdy je zadávání určitých matematických problémů složité, díky nepropracovanosti editoru rovnic. Tak či onak je to velmi vítaná aplikace, která je plně funkční i bez použití finančních prostředků a dokáže si poradit opravdu se vším.

wpid-screenshot_2014-05-12-14-09-03.png wpid-screenshot_2014-05-12-14-09-17.png wpid-screenshot_2014-05-12-14-09-23.png

[appbox googleplay id=com.bagatrix.mathway.android]

Kros Procenta – počítání s procenty

U matematiky ještě chvíli zůstaneme. Jak už vyplývá z názvu Kros Procenta, aplikace se postará absolutně o všechno, kde se jen okrajově nachází znamínko %. Procenta se promítají výrazným způsobem i do běžných životů, proto Kros Procenta nevyužijete pouze v lavici. Aplikace od slovenského vývojáře Michala Krajči pomůže při klasickém výpočtu procentuálního podílu, využijete ji ale i při nakupování ve slevách, při výpočtu DPH, které má nastavitelné hodnoty nebo marže.

Oproti Mathway jsou Kros Procenta štědřejší ve sdělování postupu. Kompletní a přehledný postup výpočtu se vždy zobrazí pod samotným výsledkem, což opět ocení zejména studenti. Kromě toho zde naleznete i historii všech výpočtů, ve kterých lze i vyhledávat konkrétní už řešené případy.

V příjemném flat prostředí můžete mimo jiné spočítat:

  • Výpočet procent
  • Procentuální nárůst
  • Sleva v procentech
  • Procentuální změna
  • Podíl v procentech
  • Přímá úměrnost
  • Marže
  • Cena bez DPH
  • Cena s DPH (pro hodnotu DPH lze doplnit jakékoli hodnoty)

unnamed-3_result8 unnamed-4_result7 unnamed-5_result5

[appbox googleplay id=sk.kros.percenta]

HabitFlow – tvoření správných návyků

Jak se takový návyk správně tvoří? Podle odborníků člověku trvá zhruba šedesát dnů, než si osvojí nový návyk. Musí to však být poctivých šedesát dnů, s čímž pomůže šikovná aplikace HabitFlow. Pokud se rozhodnete si každý den přečíst určitý úryvek z knihy nebo vypočítat pět matematických úkolů, jednoduše svoje záměry oznámíte aplikaci, která vás bude kontrolovat a samozřejmě i motivovat. Za každé dodržení vytvářejícího se návyku na vás čekají body. Víc jich dostanete, pokud danou věc splníte včas. Postupně se prokousáváte levely, které indikují upevňování návyku a celého učení.

Úspěchy či neúspěchy je možno sledovat v jednoduché statistice. Naleznete v ní, kdy naposled byl daný úkol splněn, celkový součet a procentuální postup. Pokud neučiníte jinak, aplikace se vám sama během dne připomene. Důslednost hraje prim a díky zmiňované gamifikaci a poctivosti je možné si osvojit nové zvyky relativně jednoduše.

Pokud jste organizační typ a všemožné seznamy a TO DO listy jsou vaše parketa, nesmí vám HabitFlow ve smartphonu chybět. Je to jistě příjemné zpestření každodenního fungování a plnění cílů, ať už se jedná o skoncování s prokrastinací či vykonání dobrého skutku každý den.

unnamed (2) unnamed (1) com.habitflow.habitflow_3

[appbox googleplay id=com.habitflow.habitflow]

Workivate – body za práci

Workivate je jednoduchá aplikace, jejíž princip je postaven na gamifikaci. Přiděluje vám body podle toho, jak svůj chytrý přístroj využíváte ve škole (práci) a jak ve volném čase. V pracovním módu si vysloužíte bodové ohodnocení za časté používání aplikací zaměřených spíše na produktivitu, naopak body ztrácíte za hraní her a brouzdání po Facebooku.

Kdykoli můžete zavítat do statistiky a zjistit tak, kolik bodů jste získali a o kolik vás Workivate připravil. Zajímavá je i položka nejčastěji používaných aplikací a jejich bodové ohodnocení. Sdílet své úspěchy je rovněž zajímavé – zvlášť pokud aplikaci využívá větší skupina lidí. Dočkáte se také odemykání úrovní a posouvání se v žebříčcích, a to nejen světových. Přidat se můžete do libovolného žebříčku – například spolupracovníků nebo spolužáků.

Aplikace je příjemným zpestřením volného i pracovně tráveného času. Spíše než užitečnost je na aplikaci zajímavé celkové zmodernizování a monitorování činnosti v práci, škole nebo doma.

workivate-13-0-s-307x512 workivate-13-2-s-307x512 workivate-13-3-s-307x512

Ke stažení ZDE.

CamScanner – skener v mobilu

Focení zápisků bývá v třídním kolektivu tradiční činností. Proč ale fotografie nevylepšit na takovou úroveň, že téměř odpovídají kvalitě skenu ze skeneru? Díky aplikaci CamScanner je to opravdu hračka.

Dokument vyfocený smartphonem z úhlu CamScanner pěkně vyrovná, jas a kontrast zase přizpůsobí tak, aby text byl co nejlépe čitelný. Skenování lze aplikovat buď na snímky uložené v paměti zařízení, nebo fotoaparátem klasicky vyfotit přímo v aplikaci. Následně fotografii s textem jednoduše ořežete a vyexportujete. Výsledná fotografie s textem je díky automatické úpravě krásně čitelná.

Obrázky lze následně pohodlně vytisknout díky funkci AirPrint, případně ve formátu pdf přeposlat na e-mail.

wpid-screenshot_2014-05-12-14-17-46.png wpid-img_20140512_141821.jpg wpid-screenshot_2014-05-12-14-17-38.png

[appbox googleplay id=com.intsig.camscanner]

 

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře