Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeAplikace, které vám pomohou zvýšit produktivitu

Aplikace, které vám pomohou zvýšit produktivitu

Času je málo, úkolů hodně. Jak z téhle situace ven? Ultimátní návod vám samozřejmě nedáme, to ostatně nemůže nikdo z nás. Můžeme vám však poradit aplikace, které vám pomohou být při svých pracovních povinnostech o něco produktivnější.

Tím vám ušetří nemalé množství času.

Do našeho výběru aplikací, které vylepšují produktivitu, jsme zahrnuli zcela běžné zástupce jako například organizéry či poznámkové bloky, nezapomněli jsme ale ani na další šikovné pomocníky, včetně funkcí nabízených některými webovými stránkami pro všestranné využití.

Většina aplikací z našeho seznamu je zdarma a za peníze nabízí profesionální verzi, či odebrání zobrazované reklamy. Placeným aplikacím jsme se záměrně snažili vyhnout, a pokud už nějakou uvádíme, nejedná se o záležitost, která by váš rozpočet významněji zatěžkala. Jdeme na to.

Clear Focus

Malý velký pomocník. Clear Focus, jak už sám název napovídá, je aplikace, která vám pomůže zefektivnit čas u práce. Jejím prostřednictvím si můžete rozplánovat čas strávený prací, malé a velké přestávky, což můžete doplnit ještě možností zakázat během práce internet a ztlumit všechny alarmy a notifikace. Pro horlivější jedince je pak k dispozici i statistika, která vám vaše výsledky dá do širších souvislostí.

clear-focus

[appbox googleplay personal.andreabasso.clearfocus]

Coffitivity

Spíše legrácka, nežli seriózní aplikace, nicméně osobně známe člověka, který na Coffitivity nedá dopustit. Coffitivity vychází ze skutečnosti, že někteří lidé při práci mají rádi ticho, zatímco jiným se lépe pracuje při mírném ruchu. Pokud si však takový lidé pustí například televizi či rádio, mohlo by je to od práce odlákat jejich pozornost, pročež se jako řešení nabízí tři tracky v právě představované aplikaci. Ty vám v telefonu či tabletu přehrají ranní mumraj, ruch při pauze na oběd a univerzitní šum.

coffitivity

[appbox googleplay com.coffitivity.coffitivity]

[appbox appstore 669576390]

[appbox windowsphone 15447d6f-8c47-45fa-beec-95bf8a6ac6d0]

Evernote

Pravděpodobně nejlepší poznámkový blok široko daleko. Tato aplikace zorganizuje a zpřehlední všechny vaše zápisky, dovolí vám v nich dělat úpravy, sdílet je, nebo ukládat jakékoliv dokumenty včetně PDF. Zdaleka nejlepší výsledku pak dosáhnete s premium účtem a nainstalovanou aplikací Evernote Widget, která vám umožní vaše poznámky sdílet na ploše telefonu či tabletu prostřednictvím widgetů. Podle našeho názoru měla být tato utilitka dostupná už v samotném Evernotu (klidně pouze v placené, tedy profesionální verzi), s tím se ale nedá nic dělat.

evernote

[appbox googleplay com.evernote]

[appbox googleplay com.evernote.widget]

[appbox appstore 281796108]

[appbox windowsphone db21927d-f292-e011-986b-78e7d1fa76f8]

Hootsuite

Vyskytujete se hned na několika sociálních sítí najednou a přihlašování a procházení příspěvků v každé z nich zvlášť vás vysiluje? Potom je Hootsuite právě pro vás. Tato aplikace vám jednoduše dá do ruky nástroj, jehož prostřednictvím budete moci pohodlně, na jednom místě dohromady spravovat všechny vaše účty. Úspora času zaručena!

hootsuite

[appbox googleplay com.hootsuite.droid.full]

[appbox appstore 341249709]

Feedly

Feedly je aplikace schraňující a umožňující vám číst všechny zprávy z webů, u nichž jste přihlášeni k odběru novinek prostřednictvím RSS. Její hlavní předností je maximální přehlednost a intuitivní uživatelské rozhraní bez jakýchkoliv zbytečných tlačítek. Vyzkoušejte, sami uvidíte, aplikace je k dispozici ke stažení zdarma.

feedly

[appbox googleplay com.devhd.feedly]

[appbox appstore 396069556]

IFTTT

Mocný nástroj, který vám umožní nechat některé kroky provádět mobilem či tabletem zcela automaticky. Tak například váš poslední Instagram rovnou nastavit jako wallpaper, nebo každý zachycený screenshot automaticky uložit do DropBoxu atd. Tomu se říká aplikace budoucnosti, zvlášť když si představíte, že díky snímání vaší polohy a za pomoci speciální aplikace dokáže třeba i rozsvítit světla ve vašem domě jakmile se k němu přiblížíte na předem určenou vzdálenost.

ifttt

[appbox googleplay com.ifttt.ifttt]

[appbox appstore 660944635]

[appbox windowsphone aeb47f40-5c5e-4c77-96d2-fcaeaadcfb28]

Wunderlist: To-Do List & Tasks

Poměrně šikovný plánovač, v němž si můžete zapisovat úkoly, které chcete provést a to včetně úkolů a podúkolů. Ty si s tím, jak je budete plnit, můžete odškrtávat, nebo k nim naopak přidávat další, včetně poznámek a komentářů. Zajímavá je také možnost sdružování poznámek do podmnožin, nebo jejich opakování. Vše je přitom maximálně přehledné a s aplikací se navíc velice dobře pracuje.

wunderlist

[appbox googleplay com.wunderkinder.wunderlistandroid]

[appbox appstore 406644151]

[appbox windowsphone c8f0b443-4ff0-4cb6-8fd3-c1c04b6799f2]

WorkFlowy Agent

Výborný nástroj pro zachycování vašich myšlenek, organizování projektů a tak dále. V aplikaci se dá skvěle orientovat, a to i přestože nabízí spoustu zajímavých funkcí. Jedinou její nevýhodou je nemožnost synchronizace či alespoň přihlášení skrze účet na Googlu, Facebooku a podobně. To se jí však vzhledem k její všestrannosti dá odpustit.

workflowy-agent

[appbox googleplay cz.karelklima.workflowy.agent]

[appbox googleplay cz.karelklima.workflowy.agent.pro]

Dictadroid Voice Recorder

V seznamu aplikací, které zefektivní vaše pracovní úsilí a potažmo vám i ušetří čas, samozřejmě nemůže chybět ani diktafon, respektive kvalitní aplikace, která ho z vašeho telefonu udělá. Nějaký ten diktafon ve svém telefonu pravděpodobně bude mít každý z vás, nicméně tento diktafon asi nebude umět ty podstatné věci – třeba nahrané stopy jednoduše a rychle odesílat přes email a FTP, nebo ho sdílet na Disk Google a skrze DropBox. Dictadroid Voice Recorder se také umí automaticky spustit, jakmile zaznamená aktivitu, nedělá mu problém běžet na pozadí a můžete ho ovládat přes tlačítka pro regulaci hlasitosti, což vám dá pocit, jako byste v ruce drželi klasický diktafon.

dictadroid-voice-recorder

[appbox googleplay com.softeight.android.dictadroid.lite]

[appbox googleplay com.softeight.android.dictadroid.full]

Ultimate Backup Pro

Kolikrát se vám stalo, že jste zálohu svého telefonu odkládali na neurčito a nakonec jste o všechny data v něm přišli? Od dalšího takového zklamání a nutnosti věnovat spoustu času na dohánění ztrát vám pomůže aplikace Ultimate Backup Pro. V Ultimate Backup Pro si můžete veškeré zálohy plně zautomatizovat a úplně na ně přestat myslet. Data se ukládají na cloudu, takže je můžete obnovit kdykoliv se něco pokazí. Nenahraditelný pomocník.

Ultimate-Backup-Pro

[appbox googleplay com.jrummy.app.managerfree]

[appbox googleplay com.jrummy.app.manager]

TapPath

TapPath je aplikace, která vám umožní sdílet veškeré internetové adresy v jakékoliv další aplikaci (PushBullet, Evernote a spol.) a to pouze příslušným množstvím poťapání. Tak například dva kliky odešlou adresu do Evernote, tři potom do vašeho mailu. Kolik poťapání pro odeslání do jednotlivých aplikací si nastavíte sami.

TapPath

[appbox googleplay com.digitalashes.tappath.playstore]

Aplikací, které vám pomohou vylepšit produktivitu, je hromada. Ani při veškeré dobré vůli je jeden článek nemůže pojmout. Vyzýváme proto vás, čtenáře, abyste se s námi podělili o další šikovné aplikace pro vylepšení produktivity. Pokud jich bude dost, věnujeme vašemu výběru další článek.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře