Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeAplikace, které by neměly chybět ve vašem Android zařízení

Aplikace, které by neměly chybět ve vašem Android zařízení

Aplikace, jsou nejdůležitější částí softwaru vašeho Android zařízení. A to, jaké aplikace používáme, nás jednak charakterizuje a co víc, pokud zvolíme ty správné aplikace, tak nám znatelně mohou ulehčit život.

Čekají vás díly tipů na nejdůležitější aplikace, které aktivně používáme a doporučujeme. Aplikace jsou řazeny zcela náhodně v následujících dílech.

Jestliže nemáte zkušenosti s instalací aplikací, nezoufejte a přečtěte si náš návod na instalování aplikací pro začátečníky i pokročilé. V tomto článku se dozvíte mnoho cenných rad ohledně instalace aplikací.

Meteor (počasí) – Aladin

Meteor, respektive Aladin je dle mého jedna z nejlepších a nejpřesnějších aplikací pro sledování počasí. Prostředí aplikace je jednoduché a vše co potřebujete vědět, je dobře dostupné a viditelné. Na úvodní obrazovce se nacházejí informace o teplotě (+pocitové teplotě), srážkách, rychlosti větru, srážkách, tlaku a vlhkosti. K detailům těchto informací se dostanete přejížděním mezi kartami zprava doleva a opačně. Dodám, že aplikace je v Google Play zdarma a není důvod ji alespoň nevyzkoušet, nebudete litovat.

 Screenshot_2013-12-24-13-40-30 Screenshot_2013-12-24-13-40-42 

[appbox googleplay org.androworks.meteorgram]

Cal: stylový kalendář

Cal je nová aplikace od vývojářů, kteří vytvořili velice známou aplikaci Any.DO. Jedná se o minimalistické pojetí kalendáře ve stylu iOS 7. Mezi hlavní prvky patří tedy bílá a červená barva společně s fotografií. Jaké fotografie se budou zobrazovat, je možné změnit v nastavení aplikace. První verze aplikace se potýkali s lehkým trháním v grafickém prostředí, nicméně vývojáři usilovně pracují a můžeme vidět přínosné aktualizace.

 Screenshot_2013-12-24-13-41-03 Screenshot_2013-12-24-13-40-54

[appbox googleplay com.anydo.cal]

CG Transit – jízdní řády kdekoliv a kdykoliv

Jestliže hledáte aplikaci na jízdní řády a ještě k tomu máte požadavek offline provozu, není lepší aplikace než je tato. CG Transit je další aplikace od českých vývojářů a jedná se o jednu z nejvyužívanějších aplikací v naší redakci. Jedná se o praktické a funkční jízdní řády zahalené do příjemného designového prostředí. Pouze dodám, že samotná aplikace je v obchodě Play zdarma se zkušební licencí na jeden měsíc, poté stojí roční licence zhruba devadesát korun, což je dle nás přijatelná částka.

 Screenshot_2013-12-24-13-41-20 Screenshot_2013-12-24-13-41-35

[appbox googleplay com.circlegate.tt.transit.android]

Anglicko – český offline slovník

Tento offline slovník u mě vyhrál nad všemi ostatními aplikacemi, i nad oficiálním překladačem od Google. Prostředí aplikace není nejhezčí, nicméně je rychlé, intuitivní a požadované slovo získáte kdykoliv jej potřebujete. Co by se ji dalo vytknout, na úkor Google překladače, tak že neumí překládat slovní spojení. Na druhou stranu funguje offline a je v obchodě zdarma. Jestliže hledáte další jazykové mutace, není problém.

 Screenshot_2013-12-24-13-41-46 Screenshot_2013-12-24-13-42-31

[appbox googleplay com.dic_o.dico_cze_eng]

Evernote – šikovný poznámkovník

Všechny poznámky na jednom místě? Jedině Evernote. Tento zelený poznámkovník se sloníkem v logu patří k těm nejlepším ve své kategorii. Své poznámky můžete synchronizovat i v rámci všech svých zařízení. Klienta pro Windows naleznete zde. Evernote využíváme především pro poznámky, které mají dlouhodobější charakter. Pro ty časově kratší, doporučíme aplikace v dalším díle aplikací, které by neměly chybět ve vašem zařízení.

 Screenshot_2013-12-24-13-42-57 Screenshot_2013-12-24-13-43-10

[appbox googleplay com.evernote]

Battery Widget Reborn

Stylový widget baterie? Ikona v notifikační liště? Žádný problém, vyzkoušejte Battery Widget Reborn. Aplikace patří taktéž k těm s českými kořeny. Všechny potřebné informace o baterii nyní můžete spravovat z jednoho místa. Dokonce je možné vložit rychlé zástupce nastavení do své notifikační lišty, takže pokud nevlastníte zařízení, které tuto funkci využívá nativně, budete potěšeni. Co víc? Základní verze aplikace je ke stažení zdarma.

 Screenshot_2013-12-24-13-44-13 Screenshot_2013-12-24-13-44-38

[appbox googleplay net.hubalek.android.apps.reborn.pro&hl=cs]

Předchozí článek
Další článek
Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře