Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAplikace Kaspersky Internet Security for Android umožňuje správu pomocí chytrých hodinek

Aplikace Kaspersky Internet Security for Android umožňuje správu pomocí chytrých hodinek

Společnost Kaspersky Lab představila novou verzi Kaspersky Internet Security for Android dostupnou i v češtině. Ta kromě vylepšeného výkonu, rychlosti a ochrany poskytuje i možnost spravování prostřednictvím chytrých hodinek fungujících na platformě Android Wear.

Uživateli se tak na chytrých hodinkách zobrazují notifikace od Kaspersky Internet Security for Android nainstalovaného na spárovaném smartphonu nebo tabletu. Ty ho upozorní například na zjištěné hrozby. Uživatel také může vzdáleně dávat příkazy stisknutím tlačítka na obrazovce hodinek, nebo hlasovým ovládáním. Tím může aktivovat akustický alarm k nalezení ztraceného telefonu, spustit testování nebo aktualizovat antivirovou databázi.

Řešení Kaspersky Internet Security for Android chrání zařízení i před hrozbami jako jsou programy určené pro sledování, vydírání či krádeže peněz. Analytici Kaspersky Lab zaznamenali v roce 2015 téměř 17 milionů takových útoků škodlivého mobilního malwaru. Nová verze řešení je také kompatibilní s Androidem 6.0.

„Podle statistik je Android po Microsoft Windows druhou nejvíce napadanou platformou. Proto radíme majitelům těchto zařízení nezapomínat na zabezpečení. Současně se rychle rozvíjí i oblast internetu věcí. Dodavatelé bezpečnostních řešení tak musí zajistit, aby zákazníci mohli používat zařízení ze světa IoT v kombinaci s jejich bezpečnostními produkty,“ řekl Alexey Chikov, produktový manažer Kaspersky Lab.

[appbox googleplay com.kms.free]

3 1 2

Zdroj: Kaspersky

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře