Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyAplikace Facebook pro Android překonala miliardu instalací

Aplikace Facebook pro Android překonala miliardu instalací

Vývojáři ze společnosti Facebook se mohou pochlubit zajímavým milníkem – počet instalací jejich stejnojmenné aplikace pro Android překročil jednu miliardu. Vzhledem k tomu, že Zuckerbergovu sociální síť měsíčně používá 1,3 miliardy uživatelů, tato informace ale asi nikoho šokovat nebude.

Facebook se zařadil po bok aplikací GMail, YouTube a Google Maps, které stejného milníku dosáhly už v uplynulých měsících. Aplikace Googlu jsou však předinstalovány v podstatě ve všech mobilních zařízeních s Androidem a tudíž jsou jejich výsledky částečně zpochybnitelné.

Daří se však i dalším aplikacím od Facebooku. I přes nízké hodnocení v Google Play byl Facebook Messenger pro operační systém Android nainstalovaný už do více než půl miliardy zařízení.

Instalace Messengeru začaly růst poté, co Facebook přistoupil k tomu, že základní aplikace přestala podporovat chat. Uživatelům byl ke stažení doporučován právě Messenger.

[appbox googleplay com.facebook.katana]

unnamed

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře