Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAplikace ezRide umožňuje offline vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech

Aplikace ezRide umožňuje offline vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech

Tvůrci populární aplikace CG Transit pro vyhledávání dopravních spojení v jízdních řádech v České republice a na Slovensku dnes vydali novou aplikaci ezRide, která umožňuje offline vyhledávání spojení v jízdních řádech téměř 30 měst z Evropy, USA a Kanady, přičemž další města budou přibývat.

Díky tomu, že aplikace funguje offline, je možné spojení vyhledávat i bez přístupu k internetu, což je výhodné, pokud v zahraničí nemáte zaplacený datový roaming. Kromě offline vyhledávání spojení aplikace také u některých měst umožňuje zobrazení předpokládaných odjezdů spojů podle informací o poloze vozidel v reálném čase. V Evropě zatím aplikace umožňuje vyhledávat spojení v Berlíně, Budapešti, Manchesteru, Miláně, Oslo, Paříži, Řimě, Stavangeru a Turínu, z toho u Paříže, Berlína a Říma jsou dostupné také informace o poloze vozidel v reálném čase. V USA a Kanadě aplikace pokrývá většinu velkých měst (Washington, Chicago, Los Angeles, Vancouver atd.)

Majitele chytrých hodinek Android Wear může zajímat, že aplikace ezRide tuto platformu plně podporuje. Aplikace umožňuje přímo v hodinkách plnohodnotné vyhledávání spojení a to offline, i bez připojeného telefonu. Telefon je v tomto případě nutný pouze pro hlasové zadání hledané trasy. Aplikace si ale automaticky synchronizuje s telefonní verzí aplikace také historii vyhledávání, takže časté trasy lze zadat rychle i bez telefonu.

5959

Mezi další klíčové funkce aplikace patří:

– Funkce „Hledání na mapě“: Vyhledávání spojení na mapě v dvoupanelovém rozhraní
– Funkce „Odjezdy ze zastávek“: Rychlé zobrazení zastávek s odjezdy spojů v okolí nebo ze zadaného místa
– Funkce „Seznam linek“: Seznam linek resp. spojů v jízdním řádu s možností vyhledávání podle názvu linky a se všemi potřebnými informacemi
– Pokročilý našeptávač zastávek a adresních bodů s chytrým řazením, se zobrazováním čísel linek u zastávek MHD a s možností uložení adresy pod vlastním názvem (Doma, Práce…)
– Automatické aktualizace jízdních řádů přes Wi-Fi
– Přizpůsobení pro tablety

Aplikace ezRide je zdarma dostupná ke stažení na Google Play. Základní funkce aplikace jsou k dispozici zdarma se zobrazováním reklamy. Pro odstranění reklamy a odemknutí všech funkcí aplikace je možné si v aplikaci koupit roční licenci. První měsíc po instalaci jsou k dispozici všechny funkce aplikace a bez reklam.

[appbox googleplay com.circlegate.tt.ezride]

2

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Škoda, že chýba Viedeň, Praha, Bratislava. Potreboval by som niečo, čo má práve tieto mestá, hlavne Viedeň a Praha, tam chodím najviac.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře