Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůRecenzeAny.DO To Do: Prokrastinace nemá šanci

Any.DO To Do: Prokrastinace nemá šanci

Na Google Play se nachází nepřeberné množství aplikací, které by vám měly posloužit v tom, abyste si svůj den a činnosti rozvrhly co nejefektivněji. Kvalitních plánovačů je ale jako šafránu.  Any. Do to Do je naštěstí jednou z těch senzací, která se řadí mezi špičku v žánru.

Poté, co se registruje za pomocí vaší emailové adresy, je Any. Do to Do schopný plného provozu. Ovládání je opravdu jednoduché. Do rámečku ve vrchní části obrazovky píšete, co potřebuje. Rozdělení vašich poznámek je dvojí. Buď podle data, kdy vy si vytvoříte poznámku a přiřadíte ji do jedné ze čtyř kategorií – dnes, zítra, zanedlouho, někdy později. Poté je zde i druhá kategorie, a to jsou složky.

Jedinou předdefinovanou složkou je osobní. To, jestli se všechny poznámky budou hromadit v ní, nebo si vytvoříte dalších pět složek s jinou titulní hlavičkou, je už na vás.

Poté můžete se samotnou poznámkou ještě nadále pracovat. Přidat ji např. červené označení, které bude značit její důležitost nebo urgentnost. Jedním kliknutím se poznámka může zadat do vyhledávače Google. Takže v případě, že se bude týkat například návštěvy banky a budete potřebovat znát otevírací dobu, tato volba vám ušetří pár drahocenných sekund. Někdo to může označit za hloupost nebo vrchol lenosti, ale od toho jsou přece aplikace. Aby nám ulehčovaly práci a šetřily čas.

K samotné poznámce máte možnost si připsat ještě další podbody nebo další text. Poznámku jde taky nastavit tak, aby se vám připomněla v určitý den a čas. U této připomínky jde nastavit i míra opakovanosti a určit, jestli má upozornění proběhnout nějakou dobu předtím, než se nachýlí nastavený čas. Své úkoly máte možnost sdílet i mezi svými přáteli, ale to, jestli oni přiloží ruku k dílu a pomůžou vám, to už bude bohužel na nich.

Any.do-aktualizacia

Při psaní poznámky funguje i našeptávání. To vám kromě toho, že vám bude vytvářet nabídku slov ve formě rámečku, je taky schopno přiřadit k poznámce kontakt z vašeho adresáře. Jedná se pouze ale o zařazení textu bez čísla. Přímé volaní na kontakt prostřednictvím aplikace bohužel chybí. Možná tip pro vývojáře do budoucna co zdokonalit.

Zadávat poznámky můžete za pomocí dvou způsobů. Buď ji napsat, nebo ji za pomocí vašeho hlasu nadiktovat. Diktování funguje opravdu brilantně a troufám si říct, že devět vyslovených slov z deseti trefí správně s přehledem. Aplikace je schopna rozeznat na skvělé úrovni i větu, která čitá cirka tři až čtyři slova. I se základními anglickými větami a frázemi si poradí. Velkou výhodou je to, že aplikace funguje kompletně v češtině. V případě, že jste velcí fanoušci anglického jazyka, není problém nastavit v aplikaci angličtinu. V nastavení si změníte jazyk a potvrdíte i možnost, aby se jazyk vztahoval pro hlasový vstup.

Jednou z funkcí, díky které má Any. DO To do opravdu velký náskok před konkurenci, je funkce Plán. Poté, co ji spustíte, vás tato funkce přivítá a navrhne vám, abyste si udělali chvilku a naplánovali svůj den. Vybere první poznámku, co jste si poznačili a dostanete na výběr, kdy chcete danou činnost provést. V závislosti na tom, jakou možnost zvolíte, aplikace pokračuje v nabídce času, kdy by vás měla upozornit, abyste danou činnost provedli. Jakmile všechny své úkoly rozplánujete, funkce se s vámi rozloučí prostřednictvím motivačního textu.

V případě, že byste chtěli toto plánování provádět každý den v osm hodin ráno, tak i na takový požadavek je nastavení připraveno. Aplikaci jde nastavit tak, aby spolupracovala s vašimi zmeškanými hovory. U nich si můžete třeba naplánovat, aby vám za hodinu bylo připomenuto, že se máte číslu ozvat. Máte k dispozici i slušně obsáhlý seznam zvuků pro upozornění. Aplikaci samozřejmě můžete synchronizovat s browserem Chrome.

Po stránce funkčnosti nemám vůči aplikaci sebemenší výtky. Ba naopak. Dalším lákadlem Any.DO To Do je minimalistický a moderně řešený design. V nastavení si můžete nastavit černé nebo bílé pozadí. Bíle pozadí doprovází text v tyrkysově modré a černé barvě. U černého pozadí je kombinace barev textu stejná. V obou případech se jedná o velmi atraktivní sladění barev.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Any. Do To Do/“/]

Závěr

Za období používání mého zařízení s Androidem jsem již otestoval řadu aplikací v kategorii kontroly produktivity dne. Ale Any. DO To Do je jednoznačně jednou z těch nejlepších, co můžete dostat. Já osobně ji používám téměř dva roky. Aplikace se díky aktualizacím, kterými si prošla za poslední rok a půl, dostala tam, kde si momentálně nachází – na vrchol.

[appbox googleplay id=com.anydo]

[appbox appstore id497328576]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře