Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyAntiviry AVG budou hlídat bezpečnost smartphonů a tabletů Sony Xperia

Antiviry AVG budou hlídat bezpečnost smartphonů a tabletů Sony Xperia

AVG oznámilo počátek tříletého obchodního partnerství se Sony, během něhož bude výhradním poskytovatelem mobilní bezpečnosti zákazníkům tohoto výrobce chytrých přístrojů. Od letošního podzimu proto budou všechny smartphony a tablety Xperia řady Z3 vybaveny aplikací AVG AntiVirus PRO for Android.

Uživatelé zařízení řady Xperia obdrží zdarma 180denní zkušební verzi aplikace AVG AntiVirus PRO for Android, po jejímž vypršení si mohou zakoupit roční předplatné a ponechat si tak rozšířené funkce. Nebo si mohou zvolit bezplatnou základní verzi AVG AntiVirus FREE for Android, aby zajistili, že se jejich chytrý telefon či tablet neocitne bez ochrany.

„Popularita spotřebitelských aplikací, šíření mobilních zařízení a trend konzumerizace firemního IT znamená, že na svých připojených zařízeních trávíme více času a svěřujeme jim širší spektrum osobních i finančních údajů. V důsledku toho nyní více lidí při koupi mobilního zařízení očekává přítomnost ochranných prvků, ať už je chtějí využívat jakkoli,” říká David Ferguson, generální manažer pro spotřebitelské a mobilní produkty ve společnosti AVG Technologies.

AVG AntiVirus FREE for Android byla první mobilní aplikací, která přesáhla hranici 100 milionů stažení v obchodě Google Play. S letošním spuštěním AVG Zen, aplikace pro počítače s Windows a chytré telefony a tablety s Androidem, společnost AVG rozšířila své mobilní portfolio, aby svým uživatelům pomohla převzít kontrolu nad svým soukromím, zabezpečením a výkonem svých zařízení připojených k internetu.

as

O AVG AntiVirus PRO for Android

Ochrana a bezpečnost:

 • Test aplikací: testuje aplikace a zajišťuje, že na vaše zařízení nepronikne žádný škodlivý software ani jiné nebezpečné infekce.
 • Test souborů: testuje soubory ve vašem telefonu na přítomnost virů a odstraňuje je na jediné klepnutí; zajišťuje tak bezpečnost vašich kontaktů, záložek, textových zpráv, hudby a videí.
 • Bezpečné prohlížení webu: aktivně v reálném čase kontroluje webové stránky předtím, než na stránku vstoupíte. Pokud zaznamená cokoli podezřelého, zabrání vám v návštěvě oné stránky.
 • Zámek aplikací: chrání vaše soukromí tím, že vám umožní zamknout vaše aplikace a tím je ochránit před použitím jinými lidmi, kteří používají váš telefon.

Nalezení telefonu a ochrana proti krádeži:

 • Nalezení telefonu: pomůže vám s nalezením vašeho ztraceného nebo ukradeného telefonu. Lokalizujte jej rychle pomocí Google Maps nebo zapněte funkci SHOUT, která zesílí hlasitost vašeho vyzvánění na maximum i když je váš telefon v tichém režimu
 • Zámek telefonu: zabrání cizím lidem v přístupu k vašim informacím zamknutím telefonu na dálku pomocí SMS nebo pomocí ovládacích prvků na webu služby proti krádeži AVG Anti-Theft.
 • Fotopast: pokud služba AVG Anti-Theft zaznamená tři neúspěšné pokusy cizí osoby o odemknutí telefonu, vyfotí ji pomocí předního fotoaparátu telefonu. Fotografie je vám poté odeslána e-mailem společně s varováním před pokusem o vniknutí.
 • Vzdálené vymazání: pomáhá ochránit vaše soukromí tím, že vám umožní vymazat všechny kontakty, fotky, záznamy v kalendáři, textové zprávy, historii prohlížení internetu a data na SD kartě.
 • Zamknutí SIM: uzamkne váš telefon při výměně karty SIM.

Zlepšení výkonu:

 • Posílení výkonu: optimalizace využití baterie, úložiště a mobilního datového připojení.
 • Ukončování úloh: vypne aplikace, které mohou ovlivnit výkon zařízení.
 • Vylepšená spotřeba energie baterie: jste upozorněni, když se energie dostane pod úroveň, kterou nastavíte. Pomocí nového tlačítka Power Save vypnete funkce zařízení, které spotřebovávají vaši baterii nebo použijte funkci Auto Power Save k automatickému vypnutí několika náročných funkcí, když hladina energie klesne pod stanovenou mez.
 • Mobilní data: sleduje využití vašeho mobilního datového tarifu 3G/4G a upozorní vás, když se blíží měsíční datový limit.
 • Úložiště: odinstaluje příliš velké aplikace pro uvolnění místa v zařízení.
 • Záloha aplikací: zálohuje všechny vaše aplikace na SD kartu, takže se nikdy neocitnete bez svých oblíbených her, utilit či kanálů s novinkami.

1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře