Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyAnonymous napadli stránky kanadské vlády, kvůli antiteroristickému zákonu C-51

Anonymous napadli stránky kanadské vlády, kvůli antiteroristickému zákonu C-51

Hackeři ze skupiny Anonymous se přihlásili ke středečním útokům na webové stránky kanadské vlády. Útokem prý chtěli vyjádřit nesouhlas s přijetím nového antiteroristického zákona, známého jako Bill C-51. Upozornil na to portál Huffingtonpost.

Anonymous se k útoku na weby canada.ca, csis.gc.ca, sencanada.ca a justice.gc.ca přihlásili na Twitteru a později také ve videu, které nahráli na YouTube.

Hackeři stránky vyřadili pomocí tradičně používané metody zvané DDoS, kdy jsou servery vystaveny masivnímu náporu požadavků, které je zahltí a následně ochromí. Kromě znefunkčnění webových stránek údajně hacknuli také e-mailové účty některých kanadských úředníků.

Kontroverzní zákon Bill C-51 kanadské policii uděluje rozsáhlé pravomoci, například může člověka, kterého z terorismu podezřívá bez důkazů a soudního příkazu uvěznit na sedm dní nebo podezřelému vzít pas a zabránit mu opustit stát. Současně orgány činné v trestním řízení získají přístup do soukromých účtů lidí na sociálních sítích, nebo mohou bez povolení sledovat internetovou komunikaci.

computer-crime-conceptt

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře