Středa, 26 června, 2024
DomůRecenzeANKETA: Jaký launcher na Androidu používáte?

ANKETA: Jaký launcher na Androidu používáte?

Jednou z největších výhod operačního systému Android jsou takřka bezbřehé možnosti personifikace uživatelského prostředí. Velcí výrobci syrový systém od Googlu schovávají za vlastní grafické nadstavby. Mají k tomu své důvody.

Jednak skrze ně nabízí funkce a služby navíc, aby zaujali uživatele, a současně budují prostředí, na které si člověk rychle zvykne a nechce jej už vyměnit za jiné – když se mu telefon rozbije, koupí si nový od stejné značky, protože ovládání zná a nemusí se ničemu novému učit.

Nejde samozřejmě jen o samotný vzhled launcherů, ale také o způsob ovládání, efekty, práci s widgety, aplikacemi a plochami nebo možnosti zamykací obrazovky. To vše jednotlivé nadstavby činí jedinečnými.

Pochopitelně ne každému výchozí prostředí od výrobce vyhovuje nebo plně dostačuje. V Google Play nalezneme naštěstí spoustu známých i méně obvyklých variant těchto aplikačních rozhraní. Nabídka je opravdu široká.

Vyhovuje vám originální nadstavba nebo používáte alternativní launcher? Pokud ano, tak jaký? Co vás vedlo ke změně? Nezapomeňte hlasovat v naší nejnovější anketě!

[poll id=“44″]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

    • taky, naprostá spokojenost i na slabém přístroji, Samsung galaxy pocket, mám ho už od beta verzí, a paráda.

  1. Osobne používám buď Ntt docomo ,keitai či fit predinstalovany,čím méně věcí tím lépe pro telefon.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře