Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeAngry Birds Star Wars: Proklepli jsme za vás datadisky

Angry Birds Star Wars: Proklepli jsme za vás datadisky

Jsou dobré a špatné formy ?plateb ve hře?. Ty špatné jsou založeny na technikách spíše vyděračských, ty dobré vám ?nabízí více, pokud chcete více?. Angry Birds Star Wars představují ten dobrý příklad: Mise Path of the Jedi jsou zdarma, pokud máte na to být Jedi (tedy pokud dokážete každý level uhrát na tři hvězdičky).

Pokud nejste superhustí, neumíte změnit baterku na lightsabre a neumíte si myšlenkou přitáhnout z ledničky pivo k telce, je pro vás alternativou přijatelný odemykací poplatek 1,99 USD. S ním můžete hrát Path of the Jedi normálně.

Popravdě řečeno, pravděpodobně si tyhle dva dolary zaplatíte, protože řada levelů je docela drsnohustých. Zde se rozbíjí naše představa o tom, co je to ?casual? – některé levely jsou velmi, velmi náročné na dokončení byť i na jednu jedinou hvězdičku.

Po pravdě, poslední levely Path of the Jedi byly první, kde jsem opravdu pocítil potřebu povolat si Mocného Falcona a vypustit baterii jeho laserové rychlopalby, která přeoře celé bojiště.

Angry Birds

Path of the Jedi jsou svého druhu tréninkové levely, kde neničíte skutečná prasata, ale jejich makety, včetně makety Chrocht Vadera. Chrocht Vader svou mocnou mocí napájí některé objekty, drží je ve vzduchu a nebo z nich tvoří bariéry, navíc je (zdá se) zrcadlově naleštěn a prosté zásahy lasgunem se od něj prostě odrážejí.

Musíte proto vynalézt způsob, jak ho složit, což je často klíč k vyřešení úrovně. (U mnoha úrovní je, po pravdě, zcela mimo mojí představivost, jak jednou ranou složit Chrocht Vadera a všechna zbylá prasata.) Je to těžké a opravdu zábavné ? navíc máte 40 levelů, což je docela solidní balíček. Balíček misí Boba Fett Missions se prodává za ?necelý dolar? a obsahuje 10 levelů. Pokud jste šikovní, můžete si odemknout mise zadarmo tak, že v normálních levelech objevíte pět schovaných jetpacků.

Mise Boba Fetta se odehrávají v Cloud City, což znamená hodně větráků a věcí, které povlávají v proudech vzduchu. Hlavní postavičkou je prasečí hlavička Boba Fett, která je v každém levelu zpočátku k něčemu přikurtovaná. Vy ji musíte buď zlikvidovat, nebo uvolnit, čímž se nahodí její motory a stane se něco legračního, například začne táhnout vláček, ve kterém se ukrývají další prasata ? a všichni se řítí ku zkáze! Létající levely jsou zajímavé díky levitačním platformám, které můžete sestřelovat ? a také foukačům, které nadnášejí ptáky i trosky a které lze docela kreativně využívat.

Angry Birds

Levely Boba Fetta jsou docela dobré, ale je jich jednom deset a, popravdě řečeno, stojí spíš za to si je odemknout přes jetpacky, protože až tak úžasné nejsou. Pokud ale Rovio musím za něco pochválit, pak je to přidávání dalších levelů zadarmo. Od vydání Angry Birds Star Wars přibyl celý ledový svět Hoth, jehož kouzlo je založeno hlavně na tom, že ledový podklad lze zničit (rozstřílet, rozlightsabrovat) a tím narušit statiku budov na nich stojících.

Navíc tu jsou levitující prasoboti, prasopýři a další prasečinky, které se až vymykají lidské představivosti! Pak taky přibylo Cloud City, prostor plný vznášedel, foukačů, větráků a dalších podivností, které visí v luftě, i když na rozdíl od vesmíru v tomto luftě stále funguje gravitace (a když vznášedlo rozbijete, spadne na palice prasat, které se nacházejí pod ním). Opět řada originálních prvků, které jste předtím neviděli. Některé z levelů jsou jednodušší, jiné složitější ? ale všechny jsou zadarmo a připravují se updaty ve formě dalších misí pro tyto světy.

Zadarmo. Zadarmo! Zábavné levely zadarmo? 10/10. Bez debaty! Jsou výrobci her, kteří vás umučí nudou za to, že hrajete zdarma. Rovio takové není, dává zadarmo něco všem a těm opravdu dobrým pak odemkne i obtížné levely. Ostatní hodí nějaké to euro do mašinky, ale žádná tragédie, je to jenom euro a nebo dvě, žádných ?sto euro? a podobné zvrhlosti.

Za to můžu Roviu jenom aplaudovat a opět Angry Birds Star Wars doporučit: Je to hra vychytaná, zábavná a s novými balíky těžších levelů to vydrží celkem dlouho a potěší to i ty hráče, kteří prostě a jednoduše milují výzvy. Bravo!

Angry Birds

 

Angry Birds

 

Hodnocení:

  • Path of the Jedi: 8/10
  • Boba Fett Missions: 6/10
  • Hoth: 10/10 (zdarma!)
  • Cloud City: 10/10 (zdarma!)

Verdikt:

Path of the Jedi je masivní a těžký datadisk, který potenciálně můžete hrát zdarma (pokud na to máte). Ledový svět Hoth a Cloud City jsou příjemná rozšíření zdarma, která nemá chybu. Relativně nejslabší jsou mise Boba Fetta ? jen 10 nepříliš těžkých misí je ucházejících, ale ne ohromujících.

Path of the Jedi stojí 1,99 USD, Boba Fett missions 0,99 USD. Hoth a Cloud City jsou zdarma.

Nové sety úrovní se odemykají přímo z nainstalované hry.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/StarWarsBirds/“/]

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře