Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyAnglický důchodce žaluje Apple za ztrátu dat po resetování iPhonu

Anglický důchodce žaluje Apple za ztrátu dat po resetování iPhonu

Ačkoliv nám nové technologie dovolují pořizování a jednoduché ukládání fotografií, videí či kontaktů, jsou v tomto ohledu také zrádné. Pokud si data náhodou nezazálohujete, tak o ně přijdete. Stalo se to spoustě lidí, třeba i osmašedesátiletému Angličanovi Dericu Whitovi.

Deric White přitom o data nepřišel docela svojí vinou. Začal prý pravidelně dostávat zprávy, kterého informovali o tom, že je jeho iPhone 5 rozbitý. Jednoho dne se proto rozhodl zařízení zanést do opravy.

Zaměstnanec Applu prý Whita obeznámil s průběhem opravy. Nejspíše ho ale zapomněl upozornit na to, že všechna data v telefonu by si měl uložit. To mu došlo až při přebírání smartphonu z opravy. Teprve až tehdy se ho prý zaměstnanci zeptali, zdali své zařízení zálohoval. A jakmile si uvědomil, co se vlastně stalo tak se i se svou ženou rozplakal.

Deric White po Applu žádá kompenzaci ve výšce 5000 liber (cca 192 tisíc korun). Za vysouzené peníze by chtěl vzít svoji ženu znovu na líbánky na Seychelské ostrovy. Právě zde prý během svých prvních líbánek pořídil jedno z nejzajímavějších videí, které se svým iPhonem 5 pořídil. Jednalo se o snímek želvy, která ho kousla do ruky.

shutterstock_248941348_story

Zdroj: Neowin

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře