Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyAndroid už i pro seniory. V ČR se začal prodávat babičkovský smartphone...

Android už i pro seniory. V ČR se začal prodávat babičkovský smartphone Doro Liberto 820 Mini

Operátor O2 začíná nabízet nový mobil pro seniory. Model Doro Liberto 820 má fyzické klávesy pro základní ovládání, tlačítko SOS pro přivolání okamžité pomoci a je navíc dodáván s dobíjecím stojánkem, který ho umožňuje používat jako digitální fotorámeček a přehrávač pro videa.

„Ne všichni naši zákazníci jsou znalci moderních technologií. V mnoha z nich tyto novinky vyvolávají spíše obavy, že se je nenaučí správně ovládat. Proto jsme rádi, že jako první v České republice můžeme našim zákazníkům nabídnout chytrý telefon s jednoduchým ovládáním, který pomůže především seniorům najít cestu k výhodám smartphonů,“ řekl produktový manažer v O2 Václav Polák.

Jako operační systém mobilu Doro Liberto 820 výrobce vybral Android a to ve verzi 4.4 KitKat. Uživatelské prostředí je ale změněno pro potřeby starších uživatelů, aby ovládání bylo co nejjednodušší. Seniorský smartphone používá procesor taktovaný na frekvenci 1,3 GHz. Paměť RAM má kapacitu 512 MB. Uživatelskou paměť 4 GB lze zvětšit pomocí paměťových karet (až do 32 GB).

Výrobce myslel i na specifické funkce, které by měly pomoci právě seniorům. V mobilu tak najdeme předinstalovanou aplikaci My Doro Manager. Ta dovoluje příbuzným přes jejich vlastní chytrý telefon nebo tablet nastavovat telefon Doro vzdáleně, posílat do něj fotografie a videa a nabízet pomoc i bez součinnosti seniora. Aplikace je aktuálně dostupná pro operační systém Android, brzy má být ke stažení také verze pro iOS. Že nové Doro seniory nijak nešidí, dokládá také pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a bleskem.

Novinka Doro Liberto 820 je v prodeji na e-shopu i v O2 prodejnách za doporučenou cenu 3 995 Kč.

0Doro_Liberto_820_mini_steel_front_and_back

Specifikace Doro Liberto 820 mini:

operační systém: Android 4.4 KitKat
sítě: GSM 900/1 800/1 900 MHz, WCDMA 900/2 100 MHz
displej: 4″ IPS
paměť: 4 GB ROM + 512 MB RAM
akumulátor: 1 500 mAh
fotoaparát: 5 Mpx
konektivita: microUSB, 3,5mm jack, microSD karta (až do 32 GB), GPS, Bluetooth 4.0
další funkce: HD Voice, HAC (kompatibilita s naslouchátky), tísňové tlačítko pomoci
barvy: šedá, vínově červená, bílá

0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_angled_on_table_right 0Doro_Liberto_820_mini_red_front0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_angled_on_table_left

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře