Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid v únoru: nejnovější verze Nougat zvyšuje podíl

Android v únoru: nejnovější verze Nougat zvyšuje podíl

S příchodem nového měsíce Google opět aktualizoval informace o podílech jednotlivých verzí operačního systému Android. Nová data reprezentují vzorek uživatelů v týdnu do 6. března, kteří se v sedmidenním období se svým zařízením připojili k Play Storu. Už to tak vypadá, že na vyšší rychlostní stupeň konečně přeřadila nejnovější veřejně dostupná verze Nougat.

Podle nejnovějších čísel Android 7.0 běží už na 2,8 % zařízení. Na nejpopulárnější Lollipop, který má podíl 32,5 %, to samozřejmě zdaleka nestačí. Nárůst za poslední měsíc ale rozhodně není zanedbatelný. V lednu byl Nougat nainstalovaný na 1,2 % přístrojů. O měsíc dříve dokonce jen na 0,5 %.

Vysoký podíl si i v dubnu udržel Android Marshmallow (31,3 %). A nezanedbatelné množství zařízení stále pohání také verze KitKat a Jelly Bean (20,8 % a 10,6 %). To samé se však nedá říci o ostatních verzích Androidu: Ice Cream Sandwich a Gingerbread mají shodně zastoupení pouze 0,1 %.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře