Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid N Developer Preview dostává nečekaně brzy aktualizaci

Android N Developer Preview dostává nečekaně brzy aktualizaci

Google uvolnil aktualizaci vývojářské verze Androidu N, avšak zatím jen pro Nexus 6P, Nexus 5X a Nexus 9 (WiFi a LTE). Nový software je distribuován metodou OTA, takže dřív nebo později o jeho dostupnosti budete informováni notifikací. Samozřejmě to platí za předpokladu, že jste registrovaní v beta programu.

Případně si můžete Factory Images (tedy „obrazy“ systému, sloužící ke kompletní obnově vašeho zařízení například po nehodě při testování různých custom ROM) nového Androidu N stáhnout ze stránek Googlu a systém flashnout sami.

Zatím nevíme, jaké změny a novinky aktualizace přináší. S největší pravděpodobností se vývojáři zaměřili hlavně na opravy chyb a ladění stability.

Ve finální verzi bude systém koncovým zákazníkům k dispozici zhruba na podzim. Kdy konkrétně ale možná ještě neví ani samotný Google. Otázkou je také pojmenování nástupce verze Marshmallow. O tom se vedou velké diskuse, nic zatím samozřejmě není jisté. Víme jen, že jméno bude začínat na N a číslo verze by se mělo dostat na hodnotu 7.0.

Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře