Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid Marshmallow roste. Jeho podíl překročil 10 procent

Android Marshmallow roste. Jeho podíl překročil 10 procent

První dny měsíce června jsou za námi a na řadě je tradiční statistika podílů jednotlivých verzí operačního systému Android. Opět si polepšil šestkový Marshmallow. Zastoupení za uplynulé týdny vzrostlo i verzi 5.1 Lollipop.

První místo si i k začátku června udržela verze Lollipop (Android 5.0 a 5.1) s podílem 35,4 procenta, byť si meziměsíčně pohoršila o 0,2 procenta. Za ní se umístila distribuce 4.4 KitKat, kterou používalo 31,6 procenta mobilních zařízení (-0,9 procenta). Nejnovější verze 6.0 Marshmallow každý měsíc stabilně posiluje a jinak tomu nebylo ani za posledních třicet dní, kdy její podíl zakotvil na hodnotě 10,1 procenta (+2,6 procenta). Vděčí za to jak prodejům nových telefonů, tak i aktualizacím starších modelů.

Ve statistikách stále ještě figuruje také stařičký Gingerbread (Android 2.3.3 – 2.3.7) s podílem 2 procenta, ještě horší výsledek pak zaznamenal Android Ice Cream Sandwich (2 procenta) a Froyo (0,1 procenta).

android

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře