Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyAndroid M bude představen na Google I/O 2015

Android M bude představen na Google I/O 2015

V noci na dnešek došlo k uveřejnění rozvrhu nadcházející konference I/O, která se koncem května uskuteční v San Franciscu, a Google v něm možná prozradil více, než původně zamýšlel. Jak si všiml magazín Android Police, v poznámce k přednášce „Android for Work Update“ byla totiž přímo zmíněna další verze mobilního operačního systému – Android M.

Za několik hodin Google informaci o budoucí verzi Androidu smazal, na veřejnost si ale přesto cestu našla. V tuto chvíli nemáme žádné konkrétní zprávy o tom, co nový Android nabídne. Stejně tak je nejasný oficiální název nástupce Lollipopu  – cukrovinek začínajících na písmeno M je docela hodně (Milka, Margot, M&M’s a tak dále). Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že verze „M“ přinese „sílu Androidu na všechny druhy pracovišť“.

Plánované představení Androidu M na akci Google I/O není až tak velkým překvapením, na loňském ročníku americká firma prezentovala verzi Lollipop. Ta dle aktuálních statistik běží přibližně na desetině androidích zařízení (více ve zprávě: Lollipop roste, ostatní verze ztrácejí)

android-m-google-io1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře