Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyAndroid Jelly Bean je nainstalováný na pouhých 13,6 % androidích zařízení

Android Jelly Bean je nainstalováný na pouhých 13,6 % androidích zařízení

Po měsíci se znovu podívejme na aktuální statistiky pojednávající o aktuálním zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Google Android. Je i nadále nejpoužívanější Gingerbread? Jak si stojí zatím poslední verze Jelly Bean? A o kolik procent její podíl za poslední měsíc stoupl?

Nejvyšší podíl na trhu má nadále verze 2.3 (45,4 %). Následuje ji Android Ice Cream Sandwich, který je nainstalovaný na 29 % androidích přístrojů. Růst verze 4.x se nyní ale prakticky zastavil.

Na vzestupu je naopak nejnovější Android Jelly Bean (4.1 a 4.2). Minulý měsíc si polepšil o 3,6 % a leden zakončil na 13,6 %. Otázkou je, jakou velkou základnu si Jelly Bean získá. Už v květnu totiž Google představí novou verzi Key Lime Pie. Poměrně vysoký podíl si stále udržuje i verze 2.2 FroYo, kterou používá 8,1 % uživatelů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře