Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid dominuje trhu smartphonů, z tržního podílu uzmul rekordních 81 procent

Android dominuje trhu smartphonů, z tržního podílu uzmul rekordních 81 procent

Společnost IDC zabývající se výzkumem trhu zveřejnila výsledky na poli chytrých telefonů za třetí čtvrtletí tohoto roku. Oblíbený systém od Google byl nainstalován na téměř 212 milionech smartphonů a jeho tržní podíl tak dosáhl rekordních 81,3 procenta.

Na tomto výrazném úspěchu se kromě společnosti Samsung podíleli také výrobci HTC a LG, v o něco menší míře pak ZTE a Huawei. Dodávky androidích telefonů stouply meziročně téměř o 52 procent.

S obrovským odstupem je na druhém místě za Androidem platforma iOS s 12,9 procenta a necelými 39 miliony prodaných iPhonů. Třetí pozici si odnáší Windows Phone s podílem 3,6 procenta. IDC (International Data Corporation) dodává, že dodávky přístrojů se systémem od Microsoftu stouply meziročně o 156 procent.

V nadcházejícím čtvrtém čtvrtletí se dá očekávat nárůst podílu iOS. Firma Apple totiž uvedla své novinky na trh až na konci září a ty tedy již nestačily rozdělení trhu nijak výrazněji ovlivnit.

591Zdroj: IDC

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře