Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid 7.0 Nougat snižuje rozlišení displeje u Galaxy S7 (edge)

Android 7.0 Nougat snižuje rozlišení displeje u Galaxy S7 (edge)

Jedním z největším lákadel chytrých telefonů Samsung Galaxy S7 (edge) je krásný Super AMOLED displej se sytými barvami a jemným QHD rozlišením. Update na Android 7.0 Nougat však nečekaně celou věc mění a rozlišení automaticky snižuje na Full HD, aniž by o tom byl uživatele informoval.

Nový spořič energie, který umožnil uživateli snížit rozlišení obrazovky, se objevil už v problémovém Galaxy Note 7 a nyní prostřednictvím „nugátové aktualizace“ dorazil i na modely S7 (edge). Snížením rozlišení displeje by mělo dojít k prodloužení výdrže baterie a také ke zvýšení výkonu zařízení.

Návrat k maximálnímu rozlišení je dílem pár kliknutí. Stačí přejít do nastavení, zvolit záložku Zobrazení a zde na posuvníku nastavit rozlišení zpět na WQHD. Nové nastavení se projeví po restartu smartphonu.

Je však otázkou, proč Samsung rozlišení obrazovek u svých vlajkových smarpthonů úmyslně snižuje. Oba telefony patří v oblasti výdrže k nadprůměru a výkonu mají také požehnaně, je proto škoda, když firma úmyslně vlastnosti tak skvělých displejů degraduje.

s7_edge_FullHD-768x489

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře