Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAndroid 6.0 Marshmallow trápí závažná chyba. Pozor na čas!

Android 6.0 Marshmallow trápí závažná chyba. Pozor na čas!

Nová verze operačního systému Android s označením Marshmallow obsahuje poměrně nepříjemnou chybu. Uživatelé si v diskuzních fórech stěžují, že se jim na jejich telefonech zpomalují hodiny. V některých případech za jediný den údajně až o 30 minut, což často vede k nepříjemným situacím.

Dobrou zprávou je, že Google o problému, kvůli kterému mnozí přišli pozdě do školy či do práce, věděl a údajně ho již opravil v aktualizaci na Android 6.0.1. Nový update pro Nexus zařízení je distribuován od minulého týdne. Co bylo příčinou problému, zatím nevíme. Ale spekuluje se, že na vině byl nový úsporný režim Doze.

Ten dokáže rozpoznat, pokud je smartphone odložen třeba někam na stůl a delší dobu v nečinnosti. V tuto chvíli ho přivede do režimu spánku, při kterém vypne veškeré synchronizační procesy, zabrání aplikacím v probouzení procesoru nebo obrazovky a také přeruší síťový provoz.

475399-android-marshmallow

Zdroj: AA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Prosím Vás, nevíte někdo kde dohledat informace ohledně updatu na Marshmallow pro jiné telefony?
    Matně si vybavuji, že pro HTC ONE M8 má být do konce roku 2015, ale máme skoro půlku prosince a nikde žádné bližší info. Díky moc za odpověď nebo odkaz.

    L.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře