Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyAndroid 6.0 Marshmallow má svou sochu před Googleplexem

Android 6.0 Marshmallow má svou sochu před Googleplexem

V parčíku před sídlem Google v Mountain View, kde relaxují vývojáři, najdeme novou sochu Androida. V ruce svírá malou bílou sladkost Marshmallow, která odkazuje na název připravovaného systému pro mobily a tablety.

I tentokrát sochu pro Google vytvořila firma Themendous, kterou vede známý designér Giovanii Calabrese. Celý proces výroby nového robůtka až po jeho instalaci na trávníku vedle ostatních soch zachycuje video, na které se můžete podívat na konci článku.

Finální Android 6.0 Marshmallow bude vydán až spolu s novými Nexusy, a to někdy na podzim. Přinést by měl nativní podporu snímačů otisků prstů, platební bránu Pay, vylepšenou výdrž na baterii a možnost úpravy oprávnění přidělených aplikacím. To však není všechno…

Uživatelé se mohou těšit také na automatické zálohování dat včetně aplikací, nekonečné složky na ploše, intuitivnější ovládání hlasitosti či úsporný režim Doze Mode.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře