Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid 6.0 Marshmallow dostanou jen novější Nexusy

Android 6.0 Marshmallow dostanou jen novější Nexusy

Google oznámil, že na nejnovější verzi svého operačního systému aktualizuje pouze modely Nexus 5, Nexus 7 z roku 2013 a novější. Majitelé starších telefonů a tabletů mají smůlu.

Včerejší akce společnosti Google nebyla pouze o představování nových zařízení. Část prezentace byla věnována také systému Android a tak jsme se mohli dozvědět, že verze 6.0 Marshmallow se v prvních přístrojích objeví už 5. října, tedy příští pondělí.

Na nový Android se mohou těšit modely Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 a Nexus Player. Aktualizace bude distribuována metodou OTA (over-the-air), čili vzduchem. Mobilní telefon Nexus 4 ani tablety Nexus 7 (2012) a Nexus 10 zásadní update oficiální cestou kvůli svému stáří nedostanou.

Android 6.0 přináší změny hlavně „pod kapotou“. Systém se v nové verzi dočkal kompletní přestavby správy oprávnění, vylepšení bezpečnosti, výkonu, či usnadnění přístupu k hlasovému vyhledávání. Marsmallow také šetří energií, podle Googlu čistě s vypnutým displejem vydrží původní modely Nexus 5 a Nexus 6 o 30 % déle.

576405139

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Obvykle používám svůj telefon s vypnutým displejem. To bych nepovažoval jako relevantní informaci o úspoře energie, ale jinak big up 🙂

    • Podle http://www.gsmarena.com je Snad-By výdrž (zapnutý telefon s vypnutou obrazovkou- pro jistotu, nechci urazit) 300 hodin. Když přidáme oněch deklarovaných +30% tak to dělá 390 hodin (při hovoru se dostaneme ze 17ti hodin a 30 minut na 22 hodin a 45 minut) a to je docela značný rozdíl, nesmyslíte?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře